Fostex krem ​​topikal

Fostex Kremi İçin Kullanım

Terapötik Sınıf: Antiakne Keratolitik

Farmakolojik Sınıf: NSAID

Kimyasal Sınıf: Salisilat, Aspirin Olmaz

Bu ilaç reçetesiz kullanılabilir.

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Salisilik asidin deriden artması nedeniyle küçük çocuklar istenmeyen etkiler yaratma riski altında olabilirler. Salisilik asit içeren ürünler, bebeklerde ve çocuklarda vücudun geniş alanlarına uygulanmamalı veya uzun süre kullanılmamalıdır.

Fostex Krem kullanmadan önce

Birçok ilaç, özellikle yaşlı insanlarda incelenmemiştir. Bu nedenle, genç yetişkinlerde yaptıklarıyla aynı şekilde çalıştıkları veya yaşlı insanlarda farklı yan etkilere veya sorunlara neden olup olmadıkları bilinmeyebilir. Yaşlılarda salisilik asit ve kükürt kombinasyonu kullanımını diğer yaş gruplarında karşılaştıran özel bir bilgi yoktur.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilacı aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı uzmanınızın bildirebilmesi özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu ilacın aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanılması önerilmez. Doktorunuz size bu ilaçla tedavi etmemeye karar verir veya aldığınız diğer ilaçlardan bazılarını değiştirmeye karar verebilir.

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak genellikle tavsiye edilmez, ancak bazı durumlarda gerekebilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak, bazı yan etkilerde artma riskine neden olabilir, ancak her iki ilacın kullanılması da sizin için en iyi tedavi olabilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Bu bölüm, salisilik asit ve sülfür içeren bazı ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Fostex Kremine özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Bu ilacı sadece yönettiği gibi kullanın. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmediği sürece, daha fazla kullanmayın ve etikette tavsiye edilenden daha sık kullanmayın.

Bu ilacı kullandıktan hemen sonra, üzerinde olabilecek ilaçları kaldırmak için ellerinizi yıkayın.

Bu ilacı gözlerden uzak tutun. Eğer yanlışlıkla gözlerinize biraz girseydiniz, su ile iyice yıkayın.

Cilt temizleme losyonunu kullanmak için

Şampuanı veya çubuğu bir şampuan olarak kullanmak

Çayı bir sabun olarak kullanmak

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, en kısa zamanda uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Salisilik asit ve kükürtün uygun kullanımı

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Salisilik asit ve kükürt kombinasyon ilacı kullanırken, doktorunuz tarafından aksi belirtilmediği sürece, bu ilaçla aynı etkilenen alan üzerinde aşağıdaki preparatlardan hiçbirini kullanmayın

Salisilik asit ve sülfür kombinasyonu ilacı ile aynı etkilenen alanda yukarıdaki preparatlardan herhangi birini kullanmak cildin şiddetli tahrişine neden olabilir.

Bu tıp ile aynı etkilenen bölgede amonyaklı cıva merhemi gibi herhangi bir topikal cıva içeren preparat kullanmayın. Bunu yapmak kötü bir kokuya neden olabilir, deriyi tahriş edebilir ve deriyi siyahlaştırabilir. Bununla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Topikal salisilik asit kullanırken (difluunisal de dahil olmak üzere) büyük doz aspirin veya diğer salisilatların alınması (bu ilacın içerdiği) aşırı dozlara yol açabilir. Bununla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın.

Fostex Krem Kullanırken Önlemler

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Mevcudiyet OTC Sayaç üzerinde

Gebelik Kategorisi N Sınıflandırılmamış

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Fostex Krem Yan Etkileri

Fostex İlaçlı Temizleyici Krem (salisilik asit / sülfür topikal)

Kepek ketokonazol topikal, Nizoral Şampuan, Nizoral Topikal, Ketodan, Xolegel, Extina, Capitrol, Sebulex, Dermazinc, piritiyon çinko topikal

Akne doxycycline, klindamisin topikal, eritromisin topikal, tetrasiklin, minosiklin, Accutane, tretinoin topikal, izotretinoin, Yaz, Yasmin, Ortho Tri-Cyclen