yeterli lif alma – Konu genel

Yüksek lifli diyet yemek kabızlık ve ilgili problemleri önlemeye yardımcı olduğu düşünülmektedir. Bu, kan basıncı düşürmek kolesterol düzeylerini artırmak ve kan şekeri düzeylerini kontrol yardımcı olabilir. Ve bu ulaşma ve sağlıklı bir kiloda kalmak yardımcı olabilir.

lif günlük yeterli alım miktarı Tıp ABD Enstitüsü tarafından hesaplanmıştır. Erkekler yaşları 19 ve üstü 25 gram günde hedeflemelidir 38 gram bir gün ve kadınların yaşları 19 ve üzeri için çaba gerekir.

Lif fasulye, bezelye, diğer sebze, meyve ve tam tahıllı ürünleri de dahil olmak üzere birçok gıdada yer almaktadır. Sen beslenme gerçekler etiketine bakarak bir gıda ne kadar lif anlamaya olabilir. Bir gıda lifi varsa, etiket üzerinde toplam karbonhidrat altında listelenir. Gıda etiketi lif günlük değer (DV) 2,000 kalori diyet için 25 gram bir gün (g / gün) olduğunu varsayar.

mide değişikliğine uyum böylece yavaş yavaş diyet lif miktarını artırmak için emin olun. Çok hızlı çok fazla lif eklemek, mide rahatsızlığı ve gaz neden olabilir.

Bazı doktorlar lif içeriği artırmaya yardımcı olmak için diyet kepek eklemenizi öneririz. Eğer bunu yaparsanız, 1 çay kaşığı bir gün yavaş yavaş başlayın. Yavaş yavaş günde birkaç çay kaşığı miktarını artırmak.