fibrokistik meme (hastalık) değişiklikler: belirtileri, nedenleri ve tedavi

Kadın Sağlığı Trendler

Fibrokistik meme değişiklikleri – bir zamanlar fibrokistik meme hastalığı olarak adlandırılan – bir ortak kanserli olmayan meme durumdur. Daha fazlası Tüm kadınların yarısından fazlası bir noktada fibrokistik meme var.

Fibrokistik meme değişiklikleri herhangi bir yaşta ortaya çıkabilir, ancak çocuk doğurma çağındaki genç kadınlarda en yaygındır. Menopozdan sonra fibrokistik meme gibi yaygın değildir. Fibrokistik değişiklikler, bir veya her iki meme ve meme dokusu birden fazla türde meydana gelebilir.

Sari HarrarThe küçük şeyler tarafından uzun vadede sağlıklı ve mutlu vücudunuzun tutmak için hemen çözebilirsiniz.

Çoğu fibrokistik meme değişiklikleri aylık hormonal değişiklikler sonucu ve endişe edilecek bir şey değildir. Ancak, bazı kanser riskini biraz yükseltir önerebilir. Bunlar bir tanıyı doğrulamak için başka testler isteyebilir.

fibrokistik meme değişiklikleri türleri

Fibrozis. Bu skar dokusu benzeri fibröz dokudur. Bu dokunma lastik, firma ya da sabit hissediyor. Bu kanser riski artmaz.

Kistler. Bu sıvı dolu keseler vardır. Mikroskopik kistler hissetmek için çok küçük. Bunlar bunları hissediyorum bu boyutta karşısında 1 ila 2 inç olabilir büyük ve form makrokistlerle, alabilirsiniz.

Kistler sağ döneminden önce ihale büyütmek ve olabilir. Bu yuvarlak ve hareketli olma eğilimindedir. Ama bir kist ve katı bir kütle arasındaki farkı söylemek zor olabilir. Yani bir tanıyı doğrulamak için başka testler gerekebilir.

fibrokistik meme değişiklikleri ortak belirtileri vardır

fibrokistik meme değişiklikleri Diğer belirtiler şunlardır

Belirtiler adet döngüsü boyunca değişebilir. hormonlar göğüsleriniz sıvı miktarını artırmak olmasıdır. Göğüsleriniz de gebelik sırasında ya da almak hormonlara cevap olarak değişebilir. Bu doğum kontrol hapları ve hormon replasman tedavisinin hormonları içerir.

Eğer sizin döngüsü boyunca aynı kalır, özellikle bir yumru veya diğer meme değişikliği bulursanız, doktorunuza görünün. Bu gibi soruları cevaplamak için hazırlıklı olun