olta yaralanmalar – Konu genel bakış

Eğer dikkatli balık bile, cildinizin bir olta alabilirsiniz. Bir olta balık yakalamak için bir yem ya da hat üzerine yerleştirilen bir eğri, keskin bir enstrümandır. Bazı fishhooks kanca balık tutan ucuna yakın dikenlere sahiptir. Ayrıca olta yaralanma olasılığını azaltabilir bir barbless olta kullanabilirsiniz.

Bir olta veya bir gözün yakın, bu yüzden ilk yardım tedbirleri bilmek önemlidir; Bir diken ev tedavisi kullanılarak kaldırılamaz; Kanama şiddetli veya durdurulamaz; yara dikiş gerektirecek kadar büyük; Kan damarları, sinirler, tendonlar, bağlar, eklemler, kemikler ya da yaralandı. bu alanlara Yaralanmalar CAUS olabilir; Uyuşma veya karıncalanma; , Soluk beyaz, mavi veya soğuk cilt; bölgeyi hareket kabiliyeti azalmıştır.

Çoğu olta yaralanmaları yüz, saçlı deri, parmaklar, geri, ya da kulakları cilt delinme. Evde tedavi çok derin olmayan bir olta kaldırmak yardımcı olabilir. Enfeksiyonu önlemek için iyi yara ponksiyon temizlemek için önemlidir.

o göz, kaslar, tendonlar, bağlar, ya da kemikleri girerse bir olta başka sorunlara neden olabilir. Bir olta yaralanma zaman daha ciddi

Eğer bir doktor görmelisiniz zaman eğer ve karar vermek için belirtileri kontrol edin.

Polen sayımları, tedavi ipuçları ve daha fazlası.

Bu burnunuzu bir şey değil.