klopidogrel genetik testi – konu genel bakış

Klopidogrel (Plavix) kalp krizine ve felçlere neden olabilir kan pıhtıları önlemek için bir ilaçtır. Bu anjiyoplasti sonrasında, bir kalp krizinden sonra reçete ve kalp hastalığı veya periferik arter hastalığı olan kişiler için olabilir.

importan; Rapor CARASIL ana başlığı beklenen adı değil mümkündür. Alternatif ad (lar) ve bu raporun kapsadığı bozukluk alt bölümü (ler) bulmak için listeleme eş anlamlılarını kontrol edin.

Doktorunuz vücudunuzun düzgün clopidogrel kullanarak olmadığını düşünürse Genetik test kullanılmış olabilir. Eğer vücudunuzun kullanım klopidogrel izin genleri varsa, bu deney denetler. Ancak uzmanlar henüz genetik değişiklikler kalp krizi veya inme önlenmesi gelen klopidogrel tutmak emin değiliz. Tek başına bu genetik testi ilaç size yardımcı olup olmayacağını söylemek için yeterli değildir. Ayrıca vücudunuzun trombositler kan pıhtısı için çalışıyoruz nasıl gösteren bir test var olabilir. Eğer ilaç çalışıp çalışmadığını bir antiplatelet gösterebilir çekildikten sonra bir trombosit testi sahip.

Test yanak içini sürüntü yapılır.