frukto-oligosakkaritler: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Beta-D-fructofuranosidase, beta-D-Fructofuranosidase, hindiba İnulin Hidrolizat, Complexe d’oligosakkarit, FOS, frükto oligo sakkaritler, frukto-Oligosacáridos, Courte CHAINE UK fructooligosaccharides, frukto-oligosakkaritler, inülin Hydrolysa ..; Tüm İsimler Beta-D-fructofuranosidase Bkz beta-D-Fructofuranosidase, Hindiba inulin Hidrolizat, Complexe d’oligosakkarit, FOS, Frukto Oligo sakkaritler, frukto-Oligosacáridos, Fruktooligosakkaritler, frukto-Oligosakkaritler Courte Chaine, inulin Hidrolizatina, oligofruktoz à, oligosakkarit Kompleksi , oligosakaritler, prebiyotik, PrÃbiotique, SC-fos, kısa zincirli frukto-oligosakkaritler; gizle İsimler

Frukto-oligosakaridler zincire bağlanmış bitki şekerlerin oluşur. Onlar laboratuvarda kuşkonmaz, Kudüs enginar, ve soya fasulyesi alınan veya imal edilir. İnsanlar ilaç yapmak için bu şekerleri kullanın; Frukto-oligosakkaritler kabızlık, gezgin ishal ve yüksek kolesterol düzeyleri için kullanılır; Frukto-oligosakaridler da prebiyotik olarak kullanılır. Prebiyotikler bağırsaklarda “iyi” bakteriler için besin olarak hareket ederler. sağlık için iyi canlı organizmalardır Lactobacillus, bifidobakteriyi ve Saccharomyces olarak probiyotikler, sahip prebiyotik karıştırmayın. İnsanlar bazen kendi bağırsakta sayısını artırmak için ağız yoluyla probiyotikler almak; Gıdalarda, frukto-oligosakkaritler, bir tatlandırıcı olarak kullanılır.

Frukto-oligosakaridler bağırsak kütlesini artırmak ve faydalı olduğu düşünülen bazı bakterilerin büyümesini teşvik kolona sindirilmemiş geçmektedir.

Muhtemelen Etkisiz fo; seyahat ishal önlenmesi; Yetersiz Kanıt fo; Kabızlık. Bazı kanıtlar frukto-oligosakkaritler vücudun katı atık dökme artırarak kabızlık rahatlatmak olabileceğini düşündürmektedir; bağırsakta bakterilerin büyümesini teşvik; Yüksek kolesterol düzeyleri; Diğer durumlar. Daha fazla kanıt, bu kullanımlar için frukto-oligosakaridler etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Frukto-oligosakaridler günde en az 30 gram alındığında güvenli olduğu görünmektedir. Onlar bağırsak gazlarını (gaz), bağırsak sesleri, şişkinlik, mide krampları ve ishale neden olabilir. doz günde en az 10 gram ise bu etkiler genellikle hafiftir; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Yeterince gebelik ve meme -Besleme sırasında frukto-oligosakkaritler kullanımı hakkında bilinen değil. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek.

Şu anda FRUCTO-oligosakkaritler Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

frukto-oligosakaridler, uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda frukto-oligosakkaritler için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Alles MS, vd. insan bağırsağında frukto-oligosakaridler kaderi. Br J Nutr 199; 76: 211-21.

Bornet FR. Gıda ürünlerinde sindirilmeyen şekerler. Am J Clin Nutr 199; 59: 763S-9S.

Bouhnik Y Ouarne FF Riottot M ve ark. İnsanlarda frukto-oligosakkaritler (FOS) kolon bifidobakteriyi üzerinde, dışkı enzimleri ve safra asitlerinin uzun süreli yutulması Etkileri. Gastroenteroloji 199; 106: A598.

Bouhnik Y Vahedi K Achour L, et al. Kısa zincirli frukto-oligosakkarit yönetim doza bağımlı olarak sağlıklı insanlarda dışkı bifidobakteriyi arttırır. J Nutr 199; 129: 113-6.

Briet K, ve ark. frukto-oligosakkaritlerin çeşitli düzeylerde semptomatik yanıt bazen ya da düzenli olarak tüketilmesi. Eur J Clin Nutr 199; 49: 501-7.

Chen HL, Lu YH, Lin JJ, Ko LY. barsak fonksiyonları üzerindeki Früktoligosakarit Etkileri ve kabız yaşlı erkeklerde beslenme durumunun göstergeleri. Nutr Res 200; 20: 1725-1733.

Cummings JH, Christie S, Cole TJ. turist ishali önlemede frukto oligosakkaritlerin bir çalışma. Aliment Pharmacol Ther 200; 15: 1139-1145 ..

Cummings JH, Macfarlane GT, Englyst HN. Prebiyotik sindirim ve fermantasyon. Am J Clin Nutr 200; 73: 415S-420S.

Gibson GR. prebiyotikleri kullanarak insan bağırsak mikroflorasının Diyet modülasyonu. Br J Nutr 199; 80: S209-12.

Losada MA, kolon için sağlıklı bir diyet Doğru Olleros T.: bağırsak sağlığı üzerindeki fruktooligosakkarid etkisi ve laktobasil. Nutr Res 200; 22: 71-84.

Menne E Guggenbuhl N, Roberfroid M. Fn-tipi hindiba inülin hidrolizat insanlarda bir prebiyotik etkisi vardır. J Nutr 200; 130: 1197-9.

Mitsouka T Hidaka, H, bağırsak mikroflorasına frukto-oligosakaridler Eida T. etkisi. Gıda 198; 31: 427-36.

Pierre K, ve ark. Kısa zincirli frukto-oligosakkaritler kolon tümörlerinin ortaya çıkışını azalır ve Min farelerde bağırsak ile ilişkili lenfoid doku gelişir. Cancer Res 199; 57: 225-8.

Pierre F, Perrin P Bassonga D, et al. dk farelerde T hücre durumunu etkilemektedir kolon tümör oluşumu bir diyet takviyesi olarak kısa zincirli frukto-oligosakkaritler besledi. Karsinogenez 199; 20: 1953-6.

Roberfroid M. Diyet lifi, inulin ve oligofruktoz: fizyolojik etkilerini karşılaştıran bir yorum. Crit Rev Food Sci Nutr 199; 33: 103-48.

Taş Dorshow T, Levitt MD. Bir az emilir frukto-oligosakkarit tatlandırıcı yenmesi gaz halindeki yanıt. Am J Clin Nutr 198; 46: 61-5.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon