fibrokistik meme – Konu genel bakış

Kadın Sağlığı Trendler

Birçok kadın, özellikle sağ onların dönemlerinden önce, yumrulu, kalın ve ihale hissediyorum göğüsleri var. Bu belirtiler fibrokistik meme değişiklikleri denir. Onlar da gelip, çünkü döngüsel meme değişiklikleri denilen ve adet döngüsü ile gitmek olabilir.

Ama fibrokistik meme değişiklikleri olan zor kanser olabilecek bir yumru bulmak için yapabilirsiniz. Ayrıca meme kanseri için yüksek normalden daha risk varsa, bu özel bir husustur. Yani ya yakın bir aile üyesi meme kanseri vardı ya radyasyon tedavisi veya atipik duktal hiperplazi (ADH) gösteren bir meme biyopsi varsa, bir göğüs checkup ihtiyaç ne sıklıkta hakkında doktorunuzla konuşun eğer.

Uzmanlar fibrokistik meme değişiklikleri bir kadının adet döngüsü sırasında meydana hormon değişikliklerine bağlı olduğunu düşünüyorum. Her ay, bir kadının vücudu olası bir gebeliğe hazır hale gelir. Bu süt yapmak için göğüslerini sinyal hormonlar salgılar. Süt (ya da meme) bezlerinin bazı kadınların göğüsleri pütürlü ve ihale hissettirmek olabilir, daha büyük olsun. Bir kadının dönemi başladıktan sonra bu belirtiler go away.

Eğer anne veya kız kardeş bunları varsa fibrokistik meme olması daha muhtemeldir.

Eğer fibrokistik meme varsa, sağ adet dönemi öncesi belirtileri fark edebilirsiniz. Bunu görebilirsiniz

Göğüslerin şişmiş; Bunlar ihale veya ağrılı hissediyorum. Kadınlar genelde donuk veya ağrıyan ağrı, ağırlık veya ağrı olarak tarif; Göğüslerin yumrulu hissediyorum. Doktorunuz bu “genelleşmiş meme lumpiness.” Çağırabilir Lumpy (kistik) alanlar kalın hissediyorum. Aynı bölgede her zaman ve büyümek ve her adet döngüsü ile küçültmek bir veya birden fazla yumrular olabilir. Üzerlerinde itmek topaklar taşıyın. (Kanser genellikle hareket etmez ama senin kaburga sıkışıp kalır götürü .; belirtileriniz zaman sizin dönemi sona erdiğinde daha iyi olsun.

Semptomlar bir ya da her iki tarafta da olabilir ve doğru ve koltuk altında oluşabilir.

Pek çok kadın ilk fark fibrokistik meme değişiklikleri kendi 30s zaman. Bu yaşta, hormon düzeyleri zamankinden daha fazla değişiklik başlar.