Sık sık mide ekşimesi ve GÖRH hakkında sık sorulan sorular

temelleri ile başlayalım. Antasitler mide ekşimesi, ekşi mide, asit hazımsızlık ve mide rahatsızlığı rahatlatmak için aşırı mide asidi nötralize. Bunlar bazen mide ve duodenum ülseri ağrısını hafifletmeye yardımcı reçete edilir. Bazı antasitler de, aşırı gaz ortadan kaldırmaya yardımcı olur bir madde simetikon içerir.

doktorunuz yönettiği veya üreticinin talimatlarına göre gibi tam antasitler almalıdır. mide veya oniki parmak ülseri için, sürece doktorunuz size söyler olduğunca ilacı. Eğer tabletleri kullanarak iseniz, iyi hızlı yardım için yutmadan önce onları çiğnemek.

Lisa Collie ile; an şaşırtıcı 20-Dakika Hastanesi Fix Kolay At-Home Tricks Yeni Tedaviler,

Ciddi yan etkiler antasitler aşırı dozda ya da aşırı oluşabilir. Yan etkiler, kabızlık, ishal, barsak hareketleri renk değişimi, ve mide krampları bulunmaktadır. kalsiyum içeren ürünler böbrek taşlarına neden ve kabızlığa neden daha olasıdır olabilir.

Pepcid -AC gibi ürünler histamin-2 blokerleri veya H2 blokerleri denir. Bu ilaçlar mide asidi üretimini azaltır. Pepcid AC ve Tagamet HB, Zantac 75 gibi diğer H2 blokerleri ve Axid AR reçete gücü ya da over-the-counter çeşitleri düşük dozlarda kullanılabilir. Bu ürünler mide ekşimesi, asit hazımsızlık, ekşi mide ve mide ülserleri gibi diğer koşulların giderilmesi için vardır.

Bir reçete Prilosec olduğunu olmadan mide ekşimesi ilaç yeni tip kullanılabilir hale gelmesi. Prilosec proton pompa inhibitörleri ya da PPİ denilen bir ilaç ailesine aittir. antiasitler veya H2 blokerleri başarısız ilacın Bu tip sıklıkla kullanılmaktadır. PPİ mideden asit salgısını bloke ederler. Prevacid ve Nexium 24HR reçetesiz satın alınabilir. Protonix, Aciphex, Dexilant ve Nexium sadece reçete ile mevcut diğer PPİ örnekleridir.

PPI genellikle az yan etkilere neden, ancak diğer ortak warfarin (Coumadin) gibi ilaçların, bazı kalp ilaçları ve antibiyotikler ile etkileşim yapmak, bu yüzden doktorunuzla tüm ilaçlar gözden geçirilmesi önemlidir.

Antiasitler zaman zaman mide ekşimesi rahatlatmak için hızlı çalışır. antasitler yanıt vermeyen hastalarda, H2 blokerleri ve PPİ alternatiflerdir. olsa da, reflü bu sık veya şiddetli atakları her zaman doktorunuz ile tartışılmalıdır, unutmayın.