komplikasyonlar, iyileşme ve daha fazla: Gerd için fundoplication cerrahisi

fundoplikasyon Ameliyat sırasında, mide (fundus) üst eğri yemek borusu etrafına sarılır ve yemek borusunun alt kısmı mide kası küçük bir tünelden geçecek şekilde yerine dikilir. Bu ameliyat gibi kolayca yemek borusuna yedekleme gelen asit durur yemek borusu ve mide (alt özofagus sfinkter) arasındaki vanayı güçlendirir. Bu yemek borusu iyileşmek için izin verir.

Bu prosedür karın veya göğüs yoluyla yapılabilir. Bir kişinin aşırı kilolu ya da kısa bir yemek borusu varsa göğüs yaklaşımı genellikle kullanılır; Bu prosedür genellikle laparoskopik cerrahi tekniği kullanılarak yapılır. cerrahi Bu yordamı kullanarak deneyime sahip bir cerrah tarafından yapıldığı zaman, laparoskopik tekniğin sonuçları en iyisidir.

(Büyük bir kesi gerektirir) açık cerrahi yapılırsa, büyük olasılıkla hastanede birkaç gün geçirecek. Genel anestezi Ameliyat boyunca uyku anlamına gelir kullanılır. Açık cerrahi sonra, iş ya da normal rutin geri almak için 4 ila 6 hafta sürebilir.

laparoskopik yöntem kullanılırsa, büyük olasılıkla sadece 2 ila 3 gün hastanede olacak. Genel anestezi kullanılır. Sen iyileşmek için hiçbir büyük kesi olmadığından, ameliyat sonrası daha az ağrı olacaktır. Laparoskopik cerrahi sonrasında çoğu kişi kendi çalışmalarına bağlı olarak, yaklaşık 2 ila 3 hafta içinde normal rutin iş ya da geri gidebilir.

Her iki Ameliyattan sonra, size yemek biçimini değiştirmek gerekebilir. Sen ameliyat iyileşene kadar sadece yumuşak gıdalar gerekebilir. Ve iyice gıda çiğnemek ve yemek borusu aşağı gitmek için gıda zaman vermek daha yavaş yemelisiniz.

Fundoplication cerrahisi en sık hiatal herni kısmen neden olması muhtemeldir ve iyi ilaç tarafından kontrol edilmemiştir GÖRH semptomları tedavi etmek için kullanılır. cerrahi de bir hiatal herni yok bazı insanlar için kullanılabilir. Cerrahi işlem de zaman bir seçenek olabilir

fundoplikasyon cerrahi sonrası risk ve komplikasyonlar şunlardır

Bazı insanlar için, yan etkileri cerrahi problemleri, ağrı, yutma gaz birikmesi nedeniyle cerrahi-Şişkinlik GÖRH semptomları gibi rahatsız edici bir sitede-vardır. fundoplikasyonu işlemi geri alınamaz ve bazı durumlarda daha da ikinci bir ameliyat ile bu komplikasyonların semptomlarını hafifletmek için mümkün olmayabilir.

Mide can sıkıcı ve hatta acı verici olabilir. Ama tehlikeli bir hastalık değildir. Herhangi bir GÖRH tedavisi denemeye değer olması için, çok güvenli olması gerekir. Birçok kişi, ilacı birkaç sorunları var özellikle de için, ameliyat iyi bir seçim değildir.

fundoplication cerrahisi başarılı olduğunda Ancak, tıp ile uzun vadeli tedavisi ihtiyacını sona erebilir. Eğer tıp cerrahi ve tedavi arasındaki verirken, ilacı maliyetini, risklerini ve maliyet karşı cerrahinin olası komplikasyonları ve rahatsızlık tartın.

Ameliyattan önce, ek testler genellikle cerrahi tedavi GÖRH semptomlarını yardımcı olmak ve ameliyatla daha kötü yapılmış olabilir sorunları teşhis etmek olasıdır olduğundan emin olmak için yapılacaktır.

Ikinci ameliyatlar yapmak zordur, daha az başarılı olan ve daha risklidir. Yüzden ilk işlem dikkatle düşünülmelidir ve ilk kez başarılı olma olasılığı daha yüksektir deneyimli bir cerrah tarafından yapılması son derece önemlidir.

Mide tedavisinde cerrahi nadiren insanlar üzerinde yapılır kim

Özel durumlarda, örneğin, kısmi fundoplikasyonun ya gastropeksi gibi diğer cerrahi yerine fundoplikasyonu cerrahi yapılabilir.

Ameliyat bilgi formu (PDF) tamamlayın (PDF dokümanı nedir?) Bu ameliyat için hazırlamak yardımcı olur.

Lundell L, et al. (2007). Reflü özofajit için cerrahi tedavi ile proton pompa inhibitörleri ile karşılaştıran randomize klinik araştırmanın yedi yıllık izlem. Cerrahi, 94, British Journal of (2): 198-203.

Galmiche J-P, ve ark. (2011). Kronik Mide için esomeprazol tedavisi vs laparoskopik antireflü cerrahisi. JAMA, 305 (19): 1969-1977.

Adam Husney, MD – Aile Tıp Teknisyenliği; Peter J. Kahrilas, MD – Gastroenteroloji

14 Kasım 2014

ilaçlar ile tedavi tamamen belirtiler ortadan kaldırmaz ve kalan belirtiler mide suyu reflü neden olduğu kanıtlanmıştır; yan etkileri, sizin GÖRH semptomlarını kontrol etmek uzun bir süre boyunca ilaç almak mümkün değildir, ve ameliyatın risklerini kabul etmeye istekli, çünkü istemiyorsanız veya; Sen ilaçlar ile tedavi edildiğinde yeterli geliştirmek değil belirtiler var. Bu belirtilerin örnekleri reflü ile birlikte astım, ses kısıklığı veya öksürük vardır.

GÖRH için laparoskopik ameliyat insanların çoğu, cerrahi belirtileri artırır ve yemek borusu verilen zararı iyileştirir. ; Zamanla, bazı insanlar belirtiler, geri gel özofajit, gel semptomlar için ilaç almak ya da başka bir işlem ihtiyaç gerekir var var. ; Cerrahi yeni ve zahmetli belirtilere neden olabilir. Zamanla, bazı insanlar Yellenme (gaz) artmış, ve / veya sorun püskürtme var olan, sorun yutma var. 1

mide yemek borusu üzerinde çok yüksek sarılır ya da çok sıkı sarılır çünkü yutma güçlüğü; Valf (alt özofagus sfinkter) artık desteklenmemektedir böylece midenin sarılmış kısmının dışarı kayar yemek borusu; geri geliyor mide ekşimesi; kişi geğirmek mümkün değildir, çünkü şişkinlik ve gaz birikmesi rahatsızlık; Aşırı gaz; Anestezi Riskleri; Büyük cerrahi (enfeksiyon veya kanama) Riskler.

yaşlı yetişkinlerin GÖRH yanı sıra diğer sağlık sorunları, özellikle şunlardır; yemek borusunda zayıf sıkma hareketleri (peristaltizm) var. Bu hareketler mide yemek borusu aşağı yiyecek taşımak için önemlidir. Cerrahi yemek borusunda takılıyorum gıda neden bu sorunu daha kötü hale getirebilir; ameliyatla kötü yapılmış olabilir olağandışı belirtiler var.