kalp, kolesterol ve sindirim sağlığı için fiber

sebze, bitki genellikle parçaları ve tahıllar – – Fiber belirli karbonhidratlar için genel adıdır vücut tamamen sindirmek olamaz. lif bozuldu ve besin gibi absorbe edilmez olsa da, hala sağlıklı bir rol oynar.

Bir dizi çalışmada, toplam lif yüksek alımı, yiyecek ve takviyeleri, kalp hastalığı riskini düşürdüğünü bulduk. Yüksek lifli diyetler de tip 2 diyabet riskinde azalma ile ilişkili bulunmuştur.

Çözünmez lif dışkı toplu ekler. Kabızlığı ve divertiküler hastalığı tedavi ve IBS bazı türleri (irritabl bağırsak sendromu) olan kişilerde yararlı olabilir yardımcı olur. Bazı çalışmalar çözünmez lif kolon kanseri riskini azalttığını gösteriyor gibi görünüyor. Ancak, daha büyük ve daha yeni çalışmalar hiçbir yarar göstermiştir.

Çözünür lif kolesterol düzeylerini düşürmek gibi görünüyor. Bu bağırsaklarda kolesterol bağlanır ve absorbe edilmesini önler. Çözünür fiber de diyabet ve insülin direnci (prediyabet) tedavisinde yararlı olabilir. Kan şekeri düzeylerini artırmak için yardımcı karbonhidrat emilimini yavaşlatır.

lif dolgu ve çok az kalori vardır olduğundan, yüksek lifli gıdalar da kilo kaybı ile yardımcı olabilir.

tüm gıdalar gelen fiber diyet lifi olarak adlandırılır. takviyeleri satılan veya güçlendirilmiş gıdalar eklenir lif, fonksiyonel lif denir. Tıp Enstitüsü tüm kaynakları içeren toplam lif için yeterli alımı (AI) belirledi. lif bu miktar alma sağlıklı kalmak için yeterli olmalıdır. Doktorlar lif yüksek dozlarda tavsiye edebilir.

Ben kupon kullanın; Ben mağaza marka satın almak; Ben indirim mağazasında alışveriş; Ben vitamin veya takviyeleri yapmayız

Hatta yüksek miktarlarda, lif güvenli gibi görünmektedir. Uzmanlar zararlı olduğunu lif miktarını keşfetti değil.