gestasyonel diyabet nedenleri, tanı ve tedavi

diyabet Eğilimler

Gestasyonel diyabet sadece hamilelik sırasında gerçekleşir. Eğer varsa, yine doktorunuza yardımıyla ve basit şeyler kan şekeri yönetmek için her gün yaparak, sağlıklı bir bebek sahibi olabilir.

Hamilelik sırasında plasenta kanınızdaki şeker birikmesine yol açabilir hormonlar yapar. Genellikle, pankreas o işlemek için yeterli insülin yapabilirsiniz. Değilse, kan şekeri düzeyleri artacak ve gestasyonel diyabet neden olabilir.

Sen eğer gestasyonel diyabete daha olasıdır

Doktorunuz size yüksek risk değilseniz bunu, veya hafta 24 ve gebeliğin 28 arasında almak olasıdır eğer kısa sürede gebelik diyabeti olup olmadığını görmek için kontrol eder.

Gestasyonel diyabet için test etmek için, hızlı bir şekerli içecek içmek olacaktır. Bu kan şekeri düzeylerini yükseltmek olacaktır. Bir saat sonra, vücudunuzun tüm bu şeker ele nasıl görmek için bir kan testi alacağım. Sonuç kan şekeri 140 desilitre başına miligram (mg / dL) veya daha yüksek olduğunu gösteriyorsa, hızlı bir kaç saat sonra başka bir kan testi yapacaktır.

sonuçlarınız normal ama gebelik diyabeti alma riski yüksek varsa, yine de yok emin olmak için gebelikte daha sonra bir takip testi gerekebilir.

senin gestasyonel diyabet tedavi için, doktor isteyecektir

Doktorunuz size kazanç ne kadar kilo izlemek ve size gestasyonel diyabet için insülin ya da diğer ilaç almak gerekiyorsa size bildiririz.

KAYNAKLAR

Diyabet Derneği: “Gestasyonel Diyabet.”

Sağlık Araştırma ve Kalite Ajansı: “Gestasyonel Diyabet:. Hamileler için bir kılavuz”

Hemşire Ebe Koleji: “Gestasyonel Diyabet.”