galphimia glauca: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

Thryallis glauca.

Galphimia glauca Meksika ve Orta Amerika’nın tropikal bölgelerde bulunan küçük bir dökmeyen çalı; İnsanlar ragweed kaynaklanan saman nezlesi için ağız, yaygın anksiyete bozukluğu (YAB), astım, kanlı ishal, ateş, ve nöbetler Galphimia glauca alır.

Galphimia glauca alerji belirtilerine neden vücutta reaksiyonlara engelleyebilir. Ayrıca anksiyete azaltmak ve yatıştırıcı etkileri olabilir.

Yetersiz Kanıt fo; ragweed neden saman nezlesi. Bazı erken araştırmalar günde dört kata kadar Galphimia glauca bir homeopatik (seyreltilmiş) formülasyonu alarak tedavi 2-5 hafta sonra gözleri etkileyen saman nezlesi belirtilerini iyileştirmek olabileceğini göstermektedir. Gerçekten saman nezlesi insanları faydaları Ancak, bu belli değil; Yaygın anksiyete bozukluğu (YAB). Erken araştırma kapsül alarak günde iki kez Galphimia glauca Extract 310 mg kurutulmuş 4 hafta boyunca anksiyete yanı sıra YAB olan kişilerde ilaç lorazepam azaltır içeren göstermektedir; Astım; Kanlı ishal; Ateş; nöbetler; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için Galphimia glauca oranı için gereklidir.

Galphimia glauca homeopatik (seyreltilmiş) tutarları, kısa vadede ağız yoluyla alınan YÜKSEK GÜVENLİ olduğunu. Homeopatik formülasyonlar en fazla 5 hafta içinde güvenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak, homeopatik ürünler aktif bileşen hiçbir ölçülebilir miktarda içerir; uygun ilaç olarak, kısa vadeli ağız yoluyla alınan ve zaman Galphimia glauca OLASI GÜVENLİ olduğunu. Galphimia glauca 310 miligram içeren kapsüller 4 haftaya kadar güvenle kullanılmıştır; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Eğer hamileyseniz veya meme -Besleme ise Galphimia glauca alarak güvenliği konusunda yeterli güvenilir bilgi yoktur. Güvenli tarafta kalmak ve kullanımını önlemek. Bir homeopatik (seyreltilmiş) hazırlık olarak kullanıldığı takdirde Ancak, Galphimia glauca hamilelik veya emzirme üzerinde herhangi bir yan etkiye sahip olacağını olası değildir. En homeopatik preparatlar çok az veya hiç aktif bileşen içerir olmasıdır.

Şu anda GALPHIMIA glauca Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

Galphimia glauca uygun dozu kullanıcının yaşı, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda (erişkinlerde / çocuklarda) Galphimia glauca için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Aguilar-Santamaria, L, Ramirez, G., Herrera-ARELLANO, A., ve ark. Galphimia glauca standart ekstre toksikolojik ve sitotoksik değerlendirilmesi. J Ethnopharmacol 200; 109 (1): 35-40.

Campos, M. G., Toxqui, E., Tortoriello, J., ve diğerleri. Galphimia glauca organik fraksiyon kobay havayollarında LTD (4) teşvikli daralma antagonize. J Ethnopharmacol 200; 74 (1): 7-15.

del Rayo Camacho M., Phillipson J.D. Croft S.L., et al. Galphimia glauca Antiprotozoal aktivite değerlendirmesi ve nor-secofriedelanes ve nor-friedelanes izolasyonu. J Uyruk Prod 200; 65 (10): 1457-1461.

Dorsch, W. ve Wagner, geleneksel tıp H. Yeni antiastmatik ilaçlar? Int Arch Allergy İçi Immunol 199; 94 (1-4): 262-265.

Dorsch, W. ve Bittinger, M., Kaas, A., Müller, A., Kreher, B., ve Wagner, Galphimia glauca, gallik asit ve ilgili bileşikler H. antiastımatik etkiler alergen ve trombosit aktive edici faktör bilmek indüklenen bronşiyal obstrüksiyon yanı sıra kobay olarak bronşiyal hiperaktivite. Int Arch Allergy Immunol. 199; 97 (1): 1-7.

Gonzalez-Cortazar, M., Tortoriello, J., ve Alvarez, spazmolitikleri olarak L. Norsecofriedelanes, yapı-aktivite ilişkileri gelişmeler. Planta Med 200; 71 (8): 711-6.

Herrera-ARELLANO, A., Jimenez-Ferrer, E., Zamilpa, A., ve ark. Etkinlik ve yaygın anksiyete bozukluğu üzerinde Galphimia glauca bir standardize edilmiş bitkisel ürünün tolerabilitesinin. Bir randomize, çift-kör klinik çalışma lorazepam ile kontrol edilir. Planta Med 200; 73 (8): 713-7.

Herrera-Ruiz, M., Gonzalez-Cortázar’ın M., Jimenez-Ferrer, E., ve ark. Galphimia glauca ve kimyasal türevleri doğal galphimines bir anksiyolitik etki. J Uyruk Prod 200; 69 (1): 59-61.

Herrera-Ruiz, M., Jimenez-Ferrer J.E., de Lima, T. C., ve ark. Galphimia glauca bir standart ekstresi anksiyolitik ve antidepresan gibi faaliyet. Phytomedicine 200; 13 (1-2): 23-8.

Lüdtke, R. ve Wiesenauer, M. [Galphimia glauca ile polinozisinin homeopatik tedavinin bir meta-analizi]. Wien Med VVochenschr 199; 147 (14): 323-327.

Nader B. L., Taketa, A. T., Pereda-Miranda, R., ve Villarreal, Galphimia glauca sıvı-ekili kıllı kökleri Triterpenoidler M. L. üretimi. Planta Med 200; 72 (9): 842-844.

Neszmelyi, A., Kreher, B., Müller, A., Dorsch, W., ve Wagner, H. Tetragalloylquinic asit, Galphimia glauca büyük antiastmatik prensibi. Planta Med 199; 59 (2): 164-7.

Osuna, L. Pereda-Miranda, R., Tortoriello, J. ve Villarreal, Galphimia glauca doku kültüründe sedatif triterpen galphimine B M.L. üretimi. Planta Med 199; 65 (2): 149-152.

Perusquia M Mendoza S Bye R, ve ark. izole sıçan aort beş Meksika şifalı bitkilerden sulu ekstrelerin vazoaktif etkileri. J Ethnopharmacol 199; 46: 63-9.

Prieto-Gomez, B., Tortoriello, J., Vazquez-Alvarez, A., ve Reyes-Vazquez, C. Galphimine B dopaminerjik ventral tegmental alan nöronlar üzerindeki sinaptik iletim modüle eder. Planta Med 200; 69 (1): 38-43.

Sultana T, Stecher G, Abel G, Popp M ve Bonn GK. tıbbi bitki Galphimia glauca Cav gelen kinik asit çoklu galloil türevlerinin kalitatif ve kantitatif analiz. HPLC-ESI-MS (Özet) kullanılmıştır. Planta Medica 200; 73 (9): P306.

Tortoriello, J. ve Lozoya, nörofarmakolojik testlerinde Galphimia glauca metanolik ekstresi X. etkisi. Planta Med 199; 58 (3): 234-236.

Tortoriello, J. ve Ortega, galphimine B, a ne-seko-triterpenoid Galphimia glauca gelen A. Sedatif etkisi. Planta Med 199; 59 (5): 398-400.

Wiesenauer M ve Lüdtke R. Galphimia glauca D4 ile polinozisinin tedavisi – randomize, plasebo-kontrollü, çift-kör klinik çalışma. Phytomedicine 199; 2 (1): 3-6.

Wiesenauer, M ve Gaus, homeopatik hazırlık Galphimia potansiyalizasyon D6 etkinliğini karşılaştıran W. Çift kör deneme, polinozisinin üzerinde Galphimia seyreltme 10 (-6) ve plasebo. Arzneimittel-Forschung 198; 35: 1745-7.

Wiesenauer, M., Haeussler, S. ve Gaus, W. [Galphimia glauca ile pollinosis tedavisi]. Fortschr Med 198; 101 (17): 811-4.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon