Alman ipeka: kullanımlar, yan etkileri, etkileşimleri ve uyarılar

AsclÃpiade Blanche, Asclepias vincetoxicum, Cynanchum vincetoxicum, Dompte-Venin, Dompte-Venin Officinal, Vincetoxicum hirundinaria Swallow Wort, Vencetósigo, Vincetoxicum officinale.

Alman ipeka bir bitkidir. yaprak, kök ve yeraltı kök (rizom) ilaç yapmak için kullanılır; Emniyet endişelere rağmen, insanlar sindirim problemleri, böbrek bozuklukları, sıvı retansiyonu ve yılan ısırmalarında Alman Ipecac alır. Onlar da kusma ve terleme neden götürün; Kadınlar ağrılı adet dönemleri tedavisinde Alman Ipecac almak; Bazı insanlar şifa şişlik ve morarma için sıcak kompres (lapa) cilde doğrudan Alman Ipecac uygulayın.

ipeka işe yarayabilecek nasıl Alman bilmek için yeterli bilgi yok.

Yetersiz Kanıt fo; Sindirim sorunları; Böbrek problemleri; Ağrılı adet dönemleri; Yılan ısırığı; Sıvı tutulması; Şişme ve morarma, cilde uygulandığında; Diğer durumlar. Daha kanıt bu kullanımlar için Alman Ipecac etkinliğini değerlendirmek için gereklidir.

Alman ipeka ağızdan almaya GÜVENLİ OLMAYAN olabilir. Bu, kusma problemleri, felç, kalp durması ve diğer solunum sorunlarına neden olabilir; cilde doğrudan Alman Ipecac uygulamak için güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yok; Özel Önlemler ve Uyarılar: Gebelik ve meme -Besleme: Alman ipeka herkes almak için GÜVENLİ OLMAYAN olabilir. Eğer hamileyseniz veya meme -Besleme, size bebeğinizin sağlığı için endişe varsa size onu kullanmak için değil ekstra nedenler verir.

Şu anda ALMAN Ipecac Etkileşimler için hiçbir bilgiye sahip

Alman Ipecac uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda Alman Ipecac için doz uygun bir aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli olmadığını akılda tutmak ve dozlarda önemli olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin ve kullanmadan önce eczacınıza veya doktorunuza veya diğer sağlık uzmanına danışın emin olun.

Referanslar

Gruenwald J, Brendler T, Bitkisel İlaçlar için Jaenicke C. PDR. 1st ed. Montvale, NJ: Medical Economics Company, Inc., 1998.

Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Tüketici Version. Doğal İlaçlar Kapsamlı Veritabanı Professional Version bkz. ÂTherapeutic Araştırma Fakültesi 2009.

Örn. Ginseng, C vitamini, depresyon