Gastrik bypass cerrahisi

Jennifer Robinson, M; 2014 19 Ağustos

Gastrik bypass cerrahisi mide boyutunu küçültür, bu yüzden size eskisi kadar çok yiyemez. Cerrah ayrıca yeniden rota olacak, ya da bypass, sindirim sisteminin bir parçasını sizin kadar yemek çekmez böylece.

Gastrik bypass cerrahisi çeşitli türleri vardır

Roux-en-Y gastrik bypass: Bu daha karmaşık cerrahiden daha hızlı bir iyileşme süresine sahip küçük bir kesim, üzerinden yapabilirsiniz ABD Cerrahlar yapılan en yaygın gastrik bypass cerrahisi olduğunu.

İlk olarak, cerrahı mide parçası zımbalama veya dikey şerit tarafından küçük bir mide torba sağlar. Bu yiyebilir ne kadar yiyecek sınırlar.

Daha sonra, cerrah, kese ince bağırsak, Y-şeklinde bir kesit vermektedir. Bu yemek için bir bypass yaratır, bu yüzden sindirim sisteminin bir kısmını atlar. Sonuç olarak, daha az kalori ve besinleri absorbe.

germe torba. mide orijinal boyutuna kadar uzanan, zaman içinde büyüdükçe; Bant erozyonu. Mide kısmını kapatarak bant parçalanır; Zımba hatlarının Dağılımı. bant ve zımba prosedürü tersine, ayrı düşmek; vücuda mide asidi kaçak. asit diğer organları yiyip, çünkü bu tehlikelidir; Beslenme yetersizlikleri. Vücudunuz yiyeceklerden besin almak için daha az mümkün olacaktır.

Kapsamlı gastrik bypass (biliopankreatik diversiyon): Bu gastrik bypass daha karmaşık bir türüdür. Cerrah midenin alt kısmını kaldırır. Daha sonra tamamen ilk iki bölümden atlayarak ince bağırsağın son kısmına doğrudan kalır küçük bir kese bağlar. Bu kilo kaybı için çalışır, ancak besinlerin üzerine kısa bırakabilirsiniz çünkü yaygın olarak kullanılan değil.

Gastrik bypass ameliyatı olan kişiler için risk altındadır

Gastrik bypass cerrahisi de “damping sendromu.” Sebep olabilir Bu durumda, gıda ince bağırsağa mide çok hızlı hareket eder. Belirtiler yeme yanı sıra tatlılar yedikten sonra aşırı derecede zayıf olduktan sonra mide bulantısı, halsizlik, terleme, bayılma ve bazen, ishaldir.

hızlı bir şekilde kilo zaman safra taşlarını alabilirsiniz. Eğer bu gerçekleşirse, doktorunuz size bunları çözmek için ilaç verebilir.

Bu ameliyatlar vücudunuzun gıda işleme biçimini değiştirmek için, size ihtiyacınız olan tüm besinleri almak emin hakkında doktorunuzla konuşmalısınız.

KAYNAKLAR

Diyabet, Sindirim ve Böbrek Hastalıkları Ulusal Enstitüsü.

Metabolik ve Bariatrik Cerrahi Derneği.

Sağlıklı, lezzetli tarifler ve Yeme Kuyu dergisi.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …