flumist kullanımları, yan etkiler, ne sıklıkta, onu almak için kullanmak gerekir kim ve daha

Sen onun markası, FluMist tarafından çağrılan duyabilirsiniz. grip aşısı aksine, ilgili hiçbir iğneler vardır. Bu kimin çocuklar anne iğne görmeye tahammül edemez, özellikle için, iyi bir şey.

Eğer astım varsa, bir soğuk yakalamak kötüleştirebilir veya belirtileri tetikleyebilir. Bu astım belirtilerini ve soğuk algınlığı semptomları anlamak ve astım işaret fişekleri ve astım ataklarını önlemek için kullanmanız gereken hangi astım ilaçları bilmek önemlidir. Burada astım hakkında bilgi astım ve soğuk ile başa çıkma zaman iyi olmanıza yardımcı olabilir.

Sprey yardımcı proteinler kanınızda ve burun virüs mücadele yapmak bağışıklık sistemini neden olur. Grip virüsü normalde vücuda girer nerede burun.

Bir doktor hiçbir iğne olan bir küçük şırınga ile burun delikleri içine aşı sprey. çalışmalara başlanacak için yaklaşık 2 hafta sürer, bu nedenle Kasım ayının ortalarında Eylül’den zaman almalısınız.

Hayır Bu sağlıklı iseniz 2 ila 49 yaş arası, bunu elde etmek için Tamam, ve hamile değil. Yetişkin yılda bir doz aşıyı almalısınız. ilk grip aşısı alıyorsanız 9 Çocuklar 2 4 hafta sonra ikinci bir doz gerekir. iki doz olacak – ilk Gripten korunmak için yeterli değildir. Her yıl sonra, çocuğunuzun sadece bir doz gerekir.

Bu insanlar burun spreyi aşı almak gerekir

Evet. Çocuklar bir burun akıntısı, baş ağrısı, hırıltılı solunum, kusma, kas ağrıları ve ateşi alabilirsiniz. Yetişkin bir burun akıntısı, baş ağrısı, boğaz ağrısı, öksürük ve olabilir. Ama büyükler genelde bir ateş yok. Sadece atış gibi, sprey gribe neden olmaz.

Evet. Grip virüsleri zamanla değişir. Yani geçen yıl çalıştı aşı bu yıl çalışmayabilir.

KAYNAK; CDC: “Grip (Grip) Q & A: Burun-Sprey Gribi Aşısı; Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü:” Grip Önleme Anlamak; Medlineplus: “Grip; medlineplus:” Soğuk algınlığı.