coğrafi dil

Ağız Sağlığı Trendler

importan; Raporun Coğrafi Tongue ana başlığı beklenen adı değil mümkündür. Alternatif ad (lar) ve bu raporun kapsadığı bozukluk alt bölümü (ler) bulmak için listeleme eş anlamlılarını kontrol edin.

Coğrafi dil harita benzeri (coğrafi) desen görünen dil (glossit) inflamasyonu ile karakterize iyi huylu bir durumdur. Normal dil papilla olarak bilinen küçük tümsekler bir tabaka ile kaplıdır. Etkilenen bireylerde, dilin bazı alanlar bu darbelere eksik. Bunlar etkilenen alanlar genellikle renkli olarak, pürüzsüz kırmızı ya da pembe görünür, (atrofik) yamaları dejenere. Coğrafi dil gelir ve genellikle tedavi olmadan iyileşir gitmek eğilimindedir, ama yine genellikle dil farklı bir alanı etkileyen tekerrür edecek. Vakaların çoğu herhangi bir belirti (asemptomatik) ve durum genellikle tedaviye gerek kalmaksızın kaybolduktan ile ilişkili değildir. Coğrafi dil, sağlıklı bireylerde herhangi bir uzun vadeli sağlık komplikasyon ile ilişkili değildir. Coğrafi dilin kesin nedeni bilinmemektedir.

Koku ve cente Taste; Koku ve cente Taste; Pennsylvani Üniversitesi; 5 Ravdin Buildin; 3400 Ladin Stree; Philadelphia, PA 1910; Tel: (215) 662-658; Faks: (215) 349-526; E-posta: Geraldine.Fischer@uphs.upenn.ed~~V; İnternet: http://www.med.upenn.edu/stc/index.htm; Diş ve Kraniofasial Tetkik NIH / Ulusal Enstitüsü; 31 Bina Oda 2C3; 31 Center Drive, MSC 229; Bethesda, MD 2089; BİZE; Tel: (301) 496-426; Faks: (301) 480-409; Tel: (866) 232-452; E-posta: nidcrinfo@mail.nih.go; İnternet: http://www.nidcr.nih.gov; Genetik ve Nadir Hastalıklar (GARD) Bilgi cente; PO Box 812; Gaithersburg, MD 20898-812; Tel: (301) 251-492; Faks: (301) 251-491; Tel: (888) 205-231; TDD: (888) 205-322; İnternet: http://rarediseases.info.nih.gov/GARD/

Bu Nadir Bozuklukları Ulusal Örgütü (NORD) bir rapor soyut olduğunu. tam Raporun bir kopyası kayıtlı kullanıcılar için NORD web sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir. tam bir rapor tıbbi literatürde gelen belirtileri, nedenleri, etkilenen nüfusun, ilgili bozukluklar, standart ve Araştırma tedaviler (varsa), ve referanslar dahil olmak üzere ek bilgiler içerir. Bu konunun tam metin sürümü için, www.rarediseases gidin ve “Nadir Hastalık Bilgileri” altında Nadir Hastalık Veri Tabanı tıklayın.

Bu raporda yer alan bilgiler, tanı amaçlı tasarlanmamıştır. Bu yalnızca bilgilendirme amaçlıdır sağlanmıştır. NORD etkilenen bireylerin kendi kişisel hekimlerin tavsiye veya avukat aramak önerir.

Konunun başlığı seçtiğiniz adı değil mümkündür. Kelimeler bu raporun kapsadığı alternatif ad (lar) ve Bozukluğu alt bölümü (ler) bulmak için listeleme kontrol edin

Bu hastalık girdi konunun sonundaki tarih boyunca mevcut tıbbi bilgilere dayanmaktadır. NORD kaynaklarının sınırlı olduğundan, Nadir Hastalık Veritabanı her giriş tamamen güncel ve doğru tutmak mümkün değildir. Bu bozukluk hakkında en güncel bilgiler için Kaynaklar bölümünde listelenen ajansları ile kontrol edin.

Ek bilgi ve ender görülen hastalıklar hakkında yardım için, P.O. Nadir Bozuklukları Ulusal Organizasyon ile irtibata geçiniz Kutu 1968, Danbury, CT 06813-1968, telefon (203) 744-0100, web sitesi www.rarediseases veya rarediseases @ e-posta yetim

Son Güncelleme: 1/17/201; Telif Hakkı 1987, 1988, 1989, 2002, 2009, 2012 Ulusal Örgütü Nadir Bozuklukları, Inc.

 Nadir Bozuklukları Ulusal Teşkilatı

Sen \ ‘ipuçları ve püf noktaları yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulacağız.

Şu anda olan

Dünyada birçok insanın sadece% 18,5 asla ipi. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş ipi diş arasında sıkışıp gıda kaldırır ve iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir, plak döner önce orada oluşturan bakterilerin filmi kaldırır. Sadece bir diş diş ipi deneyin Başlamak için.

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 biridir. Sen ve ağız sağlığı içinde büyük bir fark yaratmak için basit bir yol üzerinde eksik. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 3 gün daha Amaç!

Günlük diş ipi yok dünyada birçok insanın% 31 vardır, ancak diş ve diş etleri üzerinde pozitif bir etki yaratmaya için yolda iyi konum. Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. 7 gün boyunca Amaç!

Dünyada birçok insanın sadece% 50.5, günlük diş ipi ve bunlardan biri olduğunu sizin için iyi! Ne olursa olsun iyi sen fırça nasıl, plak hala dişler arasında ve dişeti boyunca oluşturur. Diş fırçası bu dar alanlarda arasında etkin bir temiz değil tek başına kıllar. Diş ipi iltihaplı diş etleri (gingivitis), boşluklar ve diş kaybına neden olabilir plak sertleşen film,% 80’e kadar kaldırır. senin iyi bir ağız sağlığı alışkanlığı tebrikler!

Sen ipuçlarını ve püf noktalarını yanı sıra Ağız Sağlığı son haberleri ve araştırmaları bulabilirsiniz.

BM; selim göç glossiti; eritem areata migran; eritem migran; coğrafi stomatiti; dil dolaşıp döküntü

Yok

KAYNAKLAR

Dişhekimleri Birliği 2010 Sağlıklı İnsanlar