sık hamilelik hakkında sık sorulan sorular

Tipik bir gebelik dokuz ay uzun, ama bebeğe sağlıklı bir başlangıç ​​vermek için, on iki ay olarak düşünmek – hamile kalmadan önce üç ay da dahil olmak üzere. Bu gebe kalmaya çalışan düşünmeye başladığınızda o, sen-meli demek

Hamile iken, eski demişler sen, iki yiyorsanız – ama sadece iki yemek için ne yapacağız?

Hamilelik sırasında önlemek için gıdalar şunlardır

Bunu yap. Bunu yapmayın. hayır, bunu, bekle! Bunu yapma! Şeylerin listesi ve sadece uzamaya gebelikte yapmaması gereken gerektiğini görünüyor. Burada bazı temel yapılması ve yapılmaması gerekenler vardır

Mide yanması relie için ipuçları; Sağlıklı Diapering: Temel; Hamileler için diş Ziyaretler

YAP

YAPMAYIN

Gebelik sırasında egzersiz genellikle en sağlıklı kadınlar için güvenli olarak kabul edilir ve hatta gebelik rahatsızlıkları bazı rahatlatmak olabilir. hamile kadınlar için özellikle iyi egzersiz bazı formları, yüzme, sabit bisiklet, yoga ve yürüyor. Kadın Doğum ve Jinekoloji Koleji dengeyi çok büyük miktarda (bu son derece zorlu yoga duruş nedenle bazı doğum sonrası kadar bitmiş olabilir) gerekmez olmayan ağırlık taşıyan faaliyetleri ve bu odaklanmak önerir. egzersiz yaparken bol sıvı almak, gevşek uyan, hafif giysiler giyin ve tükenme noktasına işe yaramaz.

Eğer ikinci ve üçüncü trimesterde ulaştığında, sırt üstü yatarken gerektiren egzersizleri yapamaz ve hamile iken karın travma risk teşkil egzersiz yapmak hiç yoktur. Ve her zaman başlamadan önce herhangi bir egzersiz programı hakkında doktorunuza danışın emin olun. Bazı kadınlar – Preeklampsi, erken doğum ve hipertansiyon veya kalp hastalığı olanlarda olduğu gibi – egzersiz veya hamile iken çok sınırlı fiziksel aktiviteler takip etmek değil tavsiye edilebilir.

Gebelik rahatsız edici belirtiler bir dizi ile gelebilir, ama acı çekmek zorunda değilsiniz. ya da en azından rahatsızlık bazı hafifletilmesi – İşte gebeliğin en sık görülen belirtiler bazı önlemek için bazı ipuçları.

Bulantı ve kusma: hareket mide bulantısını artırabilir sabah yavaş yavaş yukarı alın. mideniz tamamen boş izin vermeyin: gün boyunca beş ya da altı küçük öğün yiyin. , Bol bol temiz hava bol olsun, ve sindirimi zor olan yağlı besinlerden uzak durun. Ve içgüdülerine güven. bir şey size güzel kokuyor ve bunun düşünce, mide bulandırıcı yapmaz, muhtemelen yiyebilirsiniz.

Sağlıklı Yemek Tarifleri Eksi Heartbur; Germ itibaren Ailenizi Koruyun; İnkontinans utandım?

Bacak krampları: Düzenli egzersiz yapın, bol sıvı almak, ve uzun bir süre aynı pozisyonda oturmaktan kaçının. İlk bacak topuk düzleştirme ve ayak parmakları kıpır kıpır tarafından yatmadan önce bacaklarınızı germek. Bacaklarınızı Masaj ve kramp rahatlatmak için ısı uygulayın.

Mide yanması: yağlı veya yağlı gıdalar, sarımsak, baharatlı gıdalar ve kafein içeren içeceklerden kaçının. küçük öğünler yiyin, ve bükme veya sağa bir yemekten sonra uzanmayın.

Hemoroid: Bir yüksek lifli diyet yemek, bol bol su için düzenli egzersiz ve ayakta veya oturma uzun süre kaçının. hemoroid ağrı gidermek için, periyodik oturma banyoları almak soğuk kompres uygulamak, ve OTC kremler kullanmak için güvenli olup olmadığını doktorunuza sorun.

Sırt ağrısı: En alt sırt kaslarını zorlayarak önlemek için iyi bir kemer desteği ile düşük topuklu ayakkabılar giyin. ağır nesneleri kaldırırken veya uzun süre ayakta kaçının. senin yatak firması olduğundan emin olun ve bu sizin oturup iyi sırt desteği (yardımcı olabilir arka küçük yerleştirilen küçük bir yastık) olması sandalyeler. Doktorunuz tarafından OK’d sürece sırt ağrısı için ilaç almayın. bir ısıtma yastığı, sıcak su şişesi veya yerine soğuk paketi deneyin.

Gebelik kalori harcama çılgınlığı için bir get-out-of-hapse-bedava karta eşit değildir. gebelik süresince kilo alımı Goldilocks ve Üç Ayılar gibi bir çok şey var: Çok fazla istemiyorum, seni çok az istemiyorum – İstediğiniz “sadece sağ.” Eğer çok fazla kilo varsa, gebelik Diyabet gibi durumlar için risk altında olduğunu; çok az ve bebeğinizin düşük doğum ağırlığı doğabilir. Ne sizin için “doğru” değil mi?

Ortalama bir kadının gebelik geri kalanı için bir hafta gebeliğin ilk üç ayında yaklaşık 2 ila 4 lira ve 1 kiloluk kazanmak gerekir.

Önümüzdeki dokuz ay boyunca çok düzenli ebe, ebe ya da diğer doğum öncesi bakım uzmanı görüyor olacağım. Prenatal kontrolleri arasında doktor aramaya Ama nasıl biliyor musunuz? Normal nedir ve ne değildir? sen hamilesin ve aşağıdaki belirtilerden herhangi birini yaşarsanız, derhal doktorunuzu arayın

emek ve teslimat için bir doğum planı gitmek bebeğinizin doğum istiyorum nasıl hakkında net, tek sayfalık ifadesidir.

O emzirme sizin ve bebeğiniz hem de en iyi olduğunu biliyorum. kulak enfeksiyonları, ishal ve solunum yolu hastalıkları ve hatta diyabet, obezite, astım ve lösemi her şeyi – Hayatın bile sonradan bebeklik, çocukluk çağı hastalıkları bir dizi karşı çocuğunuzu korumak ve yardımcı olur. Artı, o da sizi korur: emzirme anneler meme ve yumurtalık kanserlerinin riski daha azdır.

Ama emzirme her zaman, her kadın için kolay gelmiyor. Bu sadece o bir “zor mandalı” vardır ya da (memede enfeksiyon) mastitis geliştirdik bulmak için, bebeğiniz sadece emzirmeyi mandal ve başlatmak için bekliyoruz, özellikle erken cesareti almak kolaydır. Destek örgütleri Eğer emzirme alışmak yaparken yardımcı olmak için vardır. İşte kaynaklar

gebelik sırasında ya da sonrasında depresyon tamamen normaldir. Aslında, araştırmacılar gebelik ile ilişkili en yaygın komplikasyonlarından biridir inanıyorum. (Ya da daha fazla çocuk olması için), ebeveynlik başlıca geçiş doğurma ile ilişkili dalgalanan hormon düzeylerinin bir arada neden olduğu düşünülmektedir ve gebelik, doğum ve ebeveynlik eşlik eden diğer yaşam streslerinin var. Aynı anda hayatınızı etkileyen diğer önemli stresörlerle varsa geçmişte depresyona eğilimli oldum, ya da, sen doğum sonrası depresyon özellikle savunmasız olabilir. Semptomlar üzgün ve umutsuzca duygu içerebilir; ofte ağlıyor; arkadaş ve famil çekilme; yeme ya da çok az veya çok muc uyku; değersiz ya da suçluluk hissi; ve hatta kendinizi ya da bebek zarar korkmamak.

Birçok yeni anne – kadar 80 kadar% Ulusal Ruh Sağlığı Derneği göre – bir kaç içinde uzak gidebilir (büyü, sinirlilik ağlayan ruh hali,) “bebek Blues” sağ doğumdan sonra ve bu nispeten hafif belirtilerle karşılaşabilirsiniz birkaç hafta gün. Tedavi mutlaka gerekli değildir, ancak destek çok değerli olabilir. Eğer teslim hastane ya da doğum merkezi aracılığıyla yeni anne destek grupları arayan deneyin.

duygular oyalanmak Eğer ciddi boyutlara veya depresyon öyküsü varsa, bu doğum sonrası depresyon için tedavi almak önemlidir. yardım İki büyük kaynaklar Postpartum Destek Uluslararası şunlardır: (800) 944-4PPD ((800) 944-4773) bir yardım hattı vardır (http //www.postpartum/), ve Ulusal Ruh Sağlığı Derneği (http: / /www.nmha/). Bunu web sitesinde size en yakın ruh sağlığı uzmanı için arama veya (800) 969-6642 onları çağırabilir.