Balık yağı: faydalar, faydalar ve yan etkiler

Balık yağı nedir?

Balık yağı diyet ve egzersiz ile birlikte kandaki trigliserit seviyelerinin düşürülmesine yardımcı olmak için kullanılır.

Balık Yağı, bu ilaç rehberinde listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.

Balık yağı tam olarak etiket üzerinde belirtilen şekilde veya doktorunuz tarafından reçete edildiği gibi alın. Daha büyük miktarlarda veya önerilenden daha uzun süre almayın.

Önemli bilgi

Balık yağı kapsülünü tamamen yutun. Patlamayın veya kapsülü açmayın.

Balık Yağı, yalnızca diyet, egzersiz ve kilo kontrol içeren eksiksiz bir tedavi programının bir parçasıdır. Diyetinizi, ilaçlarınızı ve egzersiz rutinlerini çok yakından izleyin.

Balık yağı ile etkileşime girebilecek başka ilaçlar da olabilir. Kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza bildirin. Buna reçeteli, tezgah üstü, vitamin ve bitkisel ürünler dahildir. Doktorunuza haber vermeden yeni bir ilaç vermeyin.

Balık yağı kullanmayı bırakın ve çok fazla ilaç kullandığınızı düşünüyorsanız veya şu alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birine sahipseniz acil tıbbi yardım alınız: ürtiker; Solunum zorluğu; Yüz, dudak, dil veya boğazda şişme.

Bu ilacı almadan önce

Daha az ciddi yan etkiler daha olasıdır ve hiçbir şey yapamazsınız. Alışılmadık veya özellikle rahatsız edici olan herhangi bir yan etki hakkında doktorunuzla konuşun.

Balıklara veya soya fasulyelerine alerjiniz varsa Balık Yağı kullanmayın.

Varsa bu ilacı kullanma konusunda bir doktora veya eczacınıza danışın

diyabet

karaciğer hastalığı

Pankreas bozukluğu

Etkin olmayan tiroid

Eğer günde 2’den fazla alkollü içki içiyorsanız.

Hükümetin gebelik kategorisi C. Balık yağı henüz doğmamış bir bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Hamileyseniz veya Balık Yağı kullanırken hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildirin. Omega-3 çoklu doymamış yağ asitlerinin anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bir bebeği emziriyorsanız doktorunuza söylemeden Balık Yağı kullanmayın. Bu ilacı 18 yaşın altındaki herhangi birine vermeyin.

Ayrıca bkz: Gebelik ve emzirme uyarıları (daha ayrıntılı olarak)

Balık yağı tam olarak etiket üzerinde belirtilen şekilde kullanın veya doktorunuz tarafından reçete edilen şekilde kullanın. Daha büyük veya daha düşük miktarlarda veya tavsiye edilenden daha uzun süre kullanmayın.

Balık yağı kapsülünü tamamen yutun. Patlamayın veya kapsülü açmayın. Balık yağı, yiyecekle birlikte alırsanız daha iyi çalışır.

Bu ilacın durumunuza yardım ettiğinden emin olmak için, kanınızın sıklıkla test edilmesi gerekebilir. Düzenli olarak doktorunuza başvurun.

Balık Yağı, yalnızca diyet, egzersiz ve kilo kontrol içeren eksiksiz bir tedavi programının bir parçasıdır. Diyetinizi, ilaçlarınızı ve egzersiz rutinlerini çok yakından izleyin.

Balık yağı nem ve ısıdan uzakta oda sıcaklığında saklayın. Donma.

Hatırladığınız anda kaçırdığınız dozu alın. Bir sonraki dozunuz için neredeyse zaman, atlanan dozu atlayın. Unuttuğunuz dozu telafi etmek için ek ilaç kullanmayın.

Yağ veya kolestrol yüksek yiyecekleri tüketmeyin. Balık yağı, doktorunuz tarafından önerilen diyet planına uymazsanız, trigliseridlerinizi düşürmede o kadar etkili olmayacaktır.

Balık yağı nasıl almalıyım?

Alkol kullanmaktan kaçının. Trigliseridleri artırabilir ve durumunuzu daha da kötüleştirebilir.

Balık Yağı’na karşı alerjik reaksiyon belirtileri varsa, acil tıbbi yardım alın: kovanlar; Solunum zorluğu; Yüz, dudak, dil veya boğazda şişme. Balık yağı kullanmayı bırakın ve bu ciddi yan etkilerden herhangi birine sahipseniz derhal doktorunuzu arayın

Ateş, titreme, vücut ağrıları, grip belirtileri

göğüs ağrısı; veya

Düzensiz kalp atışı.

Daha az ciddi Balık Yağı yan etkileri şunları içerebilir:

sırt ağrısı

Ağzınızda olağandışı veya tatsız bir tat

Üzgün ​​mide, belching; veya

Hafif cilt döküntüsü.

Bu, yan etkilerin tam bir listesi değil, bazıları da ortaya çıkabilir. Yan etkileri hakkında doktorunuza danışın. Yan etkileri devlette hükümete bildirebilirsiniz-1088.

Özellikle kullandığınız diğer tüm ilaçları doktorunuza bildirin

Bir doz özledimse ne olacak?

Östrojen (doğum kontrol hapları veya hormon replasmanı)

Aşırı doz verdiysem ne olur?

Varfarin gibi bir kan tineri (Coumadin, Jantoven)

Atenolol (Tenormin, Tenoretik), karvedilol (Coreg), labetalol (Normodin, Trandat), metoprolol (Dutoprol, Lopressor, Toprol), nadolol (Corgard), propranolol (Inderal, InnoPran), sotalol (Betapace) gibi bir beta blokeri, , ve diğerleri; veya

Ne kaçmalıyım?

(Diuril), hidroklorotiyazid (HydroDIURIL, Microzide), klortalidon (Hygroton, Thalitone), indapamid (Lozol), metolazon (Myrox, Zaroxolyn) ve diğerleri gibi bir diüretik (su hapı).

Bu liste tam değildir ve diğer uyuşturucular Balık Yağı ile etkileşime girebilir. Kullandığınız tüm ilaçları doktorunuza bildirin. Buna reçeteli, tezgah üstü, vitamin ve bitkisel ürünler dahildir. Doktorunuza haber vermeden yeni bir ilaç vermeyin.

6.04.2012-07-05, 11:41:45 AM.

Balık yağı yan etkileri

Kullanılabilirlik Rx / OTC Rx ve / veya OTC

Gebelik Kategorisi C Risk göz ardı edilemez

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Hypertrigliseridemi fenofibrat, TriCor, Lovaza, omega-3 çoklu doymamış yağ asitleri, Trilipix, Vascepa, fenofibrik asit, Lofibra, Lipofen

Besin Desteği multivitamin, biyotin, Lovaza, CoQ10, askorbik asit, kalsiyum / vitamin d, Koenzim Q10, Probiyotik Formül, omega-3 çoklu doymamış yağ asitleri, Çinko

Hangi diğer ilaçlar Balık Yağı’nı etkiler?

Balık yağı (omega-3 çoklu doymamış yağ asitleri)