Glukagon acil durum kiti

Terapötik Sınıf: Glukoz Düzenlemesi, Antihypoglisemik

Glucagon Acil Durum Seti İçin Kullanım

Glukagon, midenin ve bağırsakların kaslarını rahatlatarak test sonuçlarını iyileştirmek için mide ve bağırsakların röntgen testleri sırasında da kullanılır. Bu aynı zamanda testi hasta için daha rahat yapar.

Glükagon da doktorunuz tarafından belirlenen diğer koşullar için kullanılabilir.

Glükagon yalnızca doktorunuzun reçetesiyle birlikte verilir.

Bir ilaç, belli bir kullanım için pazarlama için onaylandıktan sonra, diğer tıbbi problemler için de yararlı olduğunu gösterebilir. Bu kullanımlar ürün etiketlemesine dahil edilmemesine rağmen, glukagon aşağıdaki tıbbi durumları olan ya da belirli tıbbi prosedürlere giren bazı hastalarda kullanılır

Bir ilacı kullanmaya karar verirken, ilacın alınma riskleri, yapılacak olan iyiye karşı tartılmalıdır. Bu, sizin ve doktorunuzun yapacağı bir karardır. Bu ilaç için aşağıdakiler düşünülmelidir

Bu ilaca veya diğer ilaçlara karşı herhangi bir alışılmadık veya alerjik reaksiyon geçirmiş iseniz doktorunuza bildirin. Gıdalar, boyalar, koruyucular veya hayvanlar gibi alerjiniz varsa diğer sağlık uzmanlarına da söyleyin. Reçetesiz ürünler için, etiketi veya paket bileşenlerini dikkatle okuyun.

Bu ilaç çocuklarda test edilmiştir ve etkili dozlarda yetişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya problemlere neden olduğu gösterilmemiştir.

Glucagon Acil Durum Setini Kullanmadan Önce

Birçok ilaç, özellikle yaşlı insanlarda incelenmemiştir. Bu nedenle, genç yetişkinlerde yaptıklarıyla aynı şekilde çalışıp çalışmadıkları bilinmeyebilir. Yaşlılarda glukagon kullanımını diğer yaş gruplarında karşılaştıran belirli bir bilgi bulunmamakla birlikte, yaşlı insanlarda, genç erişkinlerde olduğundan farklı yan etkilere veya sorunlara neden olması beklenmemektedir.

Emzirirken bu ilacı kullanırken bebek riskini belirlemek için kadınlarda yeterli bir çalışma yoktur. Emzirirken bu ilacı almadan önce olası risklere karşı potansiyel faydaları tartın.

Bazı ilaçlar birlikte kullanılmamasına rağmen diğer durumlarda etkileşim olabileceği halde iki farklı ilaç birlikte kullanılabilir. Bu durumlarda doktorunuz dozu değiştirmek isteyebilir veya başka önlemler gerekebilir. Bu ilacı aldığınızda, aşağıda listelenen ilaçlardan herhangi birini alıp almadığınızı uzmanınızın bildirebilmesi özellikle önemlidir. Aşağıdaki etkileşimler, potansiyel önemleri temel alınarak seçilmiştir ve her şey dahil değildir.

Bu ilacı aşağıdaki ilaçlardan herhangi biriyle kullanmak, bazı yan etkilerde artma riskine neden olabilir, ancak her iki ilacın kullanılması da sizin için en iyi tedavi olabilir. Her iki ilaç birlikte verilirse, doktorunuz dozu değiştirebilir veya ilaçlardan birini veya her ikisini birden ne sıklıkta kullandığınızdan vazgeçebilirsiniz.

Bazı ilaçlar, yemek yeme ya da belirli yiyecek türlerini yemenin yakınında ya da çevresinde kullanılmamalı, çünkü etkileşimler ortaya çıkabilir. Bazı ilaçlarla alkol veya tütün kullanma da etkileşimlere neden olabilir. İlaçlarınızı gıda, alkol veya tütünden kullanma konusunda sağlık uzmanınızla görüşün.

Diğer tıbbi problemlerin varlığı bu ilacın kullanımını etkileyebilir. Özellikle başka tıbbi problemleriniz varsa doktorunuza bildirdiğinizden emin olun

Bu bölüm, glukagon içeren bazı ürünlerin doğru kullanımı hakkında bilgi sağlar. Glucagon Acil Durum Setine özgü olmayabilir. Lütfen dikkatle okuyun.

Glükagon acil bir ilaçtır ve yalnızca doktorunuz tarafından yönlendirildiği şekilde kullanılmalıdır. Sizden ve ailenizin bir üyesinden veya bir arkadaşınızın, bu ilacı ihtiyaç duymadan önce ne zaman ve nasıl kullanmanız gerektiğinden emin olun.

Glükagon, ilaç içeren bir şişe toz ve ilaç ile karıştırılacak sıvı ile doldurulmuş bir şırınga içeren bir kit halinde paketlenir. İlacın karıştırılması ve enjekte edilmesi ile ilgili talimatlar pakette. Talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve gerekirse ek açıklamalar için sağlık uzmanınıza danışın.

Glikagon, kitin üzerinde yazılı bir son kullanma tarihinden sonra ve bir şişede karıştırılmamalıdır. Tarihi düzenli olarak kontrol edin ve ilacın süresi dolmadan değiştirin. Basılmış son kullanma tarihi, kullanılmadan kalan kısımların atılması gerektiği zaman karıştırmadan sonra geçerli değildir.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

İlacı, ısı, nem ve direkt ışıktan uzakta oda sıcaklığında kapalı bir kapta saklayın. Donmaya devam edin.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Diyabetli hastalar hipoglisemi semptomlarının (düşük kan şekeri) farkında olmalıdır. Bu semptomlar çok kısa sürede ortaya çıkabilir ve

Düzeltilmedikçe, hipoglisemi bilinç kaybına, konvülsiyonlara (nöbetler) ve muhtemelen ölüme yol açacaktır. Hipogliseminin erken belirtileri şunları içerir: endişe duygusu, sarhoş olma davranış değişikliği, görüş bulanıklığı, soğuk terleme, karışıklık, soğuk soluk cilt, konsantrasyon zorluğu, uykulu olma, aşırı açlık, hızlı kalp atışı, baş ağrısı, bulantı, sinirlilik, kabuslar, huzursuz uyku , Titreklik, bulantı dili ve alışılmadık yorgunluk ya da zayıflık.

Hipoglisemi semptomları kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Düşük kan şekeri belirtilerini öğrenmeniz, hızlı bir şekilde tedavi edebilmeniz önemlidir. Kan şekerinizin düşük olup olmadığını kontrol etmek için kan şekeri kontrol etmek de iyi bir fikirdir.

Glukagon’un Doğru Kullanımı

Düşük kan şekeri belirtileri ortaya çıkarsa ne yapacağınızı bilmelisiniz. Düşük kan şekeri belirtileri göründüğünde şeker içeren bir şey yemek veya içmek genellikle kötüleşmesini engeller ve muhtemelen glukagon kullanılmasını gereksiz kılacaktır. Şekerin iyi kaynakları, glikoz tabletleri veya jöle, mısır şurubu, bal, şeker küpleri veya şeker küpleri (su içinde çözülmüş), meyve suyu veya alkolsüz içecekler içerir. Bir yemek yakında planlanmıyorsa (1 saat ya da daha kısa sürede) kandere, peynir ya da yarım sandviç gibi hafif bir atıştırmalık yiyecek ya da bir bardak süt içip kan şekerinizin aşağı inmesini önlemeniz gerekir. Sert şeker veya nane yememelisiniz, çünkü şeker kan dolaşımınıza yeterince çabuk girmez. Çikolata gibi yağ oranı yüksek yiyecekleri de yememelisiniz çünkü yağ kan dolaşımına giren şekeri yavaşlatıyor. 10 ila 20 dakika sonra kan şekerinizi tekrar kontrol ederek hala çok düşük olmadığından emin olun.

Tatlı bir yiyecek yedikten veya içtikten sonra belirtiler düzelmezse, sizi bir yere götürmesini söyleyin. Kendini sürmeye çalışmayın.

Konvülsiyonlar (nöbetler) veya bilinç kaybı gibi ciddi semptomlar ortaya çıkarsa, diyabetli hastaya yemeye veya içmek için herhangi bir şey verilmemelidir. Doğru yutulmamasından boğulma ihtimali var. Glükagon uygulanmalı ve hastanın doktoru hemen çağırılmalıdır.

Eğer glukagon enjekte etmek gerekiyorsa, bir aile üyesi veya arkadaşı aşağıdakileri bilmelidir

Belirtiler başarılı bir şekilde kontrol edilip devam eden bir sorun olmamasına rağmen doktorunuza herhangi bir hipoglisemik atak veya glukagon kullanımı hakkında bilgi verin. Doktorun herhangi bir durum için mümkün olan en iyi tedaviyi vermesi için eksiksiz bilgi gereklidir.

Bir başka hipoglisemik atak meydana gelmesi ihtimaline karşı, en kısa sürede glukagon desteğinizi değiştirin.

Tıbbi tanımlama (KA) bilezik veya zincir kullanmanız gerekir. Buna ek olarak, bir kimlik belgesi taşımanız gerekir. Tıbbi durumunuzu ve ilaçlarınızı listeleyen bir kart.

Gerekli etkileri yanında bir ilaç istenmeyen bazı etkilere neden olabilir. Her ne kadar bu yan etkilerin hepsi oluşabilirse de, meydana gelirlerse tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyabilirler.

Glucagon Acil Durum Setini Kullanırken Önlemler

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza danışın.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse en kısa sürede doktorunuza danışın.

Genellikle tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymayan bazı yan etkiler olabilir. Vücudunuz ilaca uyum sağladığı için tedavi sırasında bu yan etkiler kaybolabilir. Ayrıca, sağlık uzmanınız size bazı yan etkileri önleme veya azaltma yollarını söyleyebilir. Aşağıdaki yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya rahatsız edici iseniz veya onlarla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, sağlık uzmanınıza danışın.

Listelenmeyen diğer yan etkiler bazı hastalarda da ortaya çıkabilir. Başka etkiler fark ederseniz, sağlık uzmanınıza danışın.

Kullanılabilirlik Rx Sadece reçete

Glucagon Acil Kit Yan Etkiler

Glukagon

Gebelik Kategorisi B İnsanlarda kanıtlanmış bir risk yok

CSA Çizelgesi N Kontrollü bir ilaç değil

Onay Tarihi Takvim FDA’da uyuşturucu tarihi

Hipoglisemi glukagon, GlucaGen, diazoksit, Progliksem

Tanı ve Araştırma Glukagon, manitol, arginin, L-Arginin, Lexiscan, GlucaGen, Tirojen, Aplisol, Tubersol, inülin, regadenoson, Gastrografin