esneklik: Bu uzanır gevşek kalmaya

Lexi Lampel tarafından

Eğer onlara dokunmak aşağı ulaştığınızda ayak mil uzakta görünüyor olsa bile, yine de esnek Olimpiyat buz pateni şampiyonu Gracie Gold olarak olmaktır olabilir. Tamam, belki bu bir streç … ama onun için olduğu gibi gelişmiş esneklik sadece sizin için de önemlidir. gevşek yükseltmektedir eklem hareket açıklığı kalan yaralanmaları önler ve hareketsizlik gelen (masanızda bütün gün eğilmiş yaparken meydana tür gibi), kas gerginliği azaltır. ABD Artistik Patinaj resmi el kitabı göre, aynı zamanda kas yorgunluğu başlangıcını geciktirebilir germe.

Bir seferde bir kas germe gitmek için en iyi yol olmadığını, ancak, unutmayın. “Eğer bir kas grubunun odaklandık ve komşu kas grupları hakkında sanmıyorum ise, yaralanma daha duyarlı konum,” figür pateni şampiyonu Angela Smith, Delaware merkezli ortopedist ve Koleji eski başkanı diyor Spor Hekimliği.

Aşağıda açıklanan çoklu kas mini rutin denemeden önce, yaklaşık beş dakika bazı kardiyo ile ısınmak. (Kardiyo kaslarınız daha esnek olduğu böylece kan akışını, kalp atım hızı ve kas ısısını arttırır.) Eğer krikolar atlayarak ya da yerinde koşu gibi spor sınıf çalışmalarında geri öğretildi hemen hemen her şey.

Hedefler: glutes, kalça fleksör, alt abs

Yüzü yukarı Lie. göğsüne sağ diz çekin, sol bacak katta uzatıldı. Bu iki eylem odaklanın: sağ diz çekerek ve germe ve sol bacak uzanan ayak gerdi. beş saniye basılı tutun, sonra bırakın. Beş kez tekrarlayın, sonra bacakları geçiş. “Ayrıca hamstrings ve omuzlar gevşetir daha derin bir streç için, sağ diz arkasında ellerini toka ve 90 derece açıyla tavana bacak uzatmak, sol bacak katta genişletilmiş,” Smith önerir. “Sol bacak düz uzatmak olarak yavaşça kendinize doğru sağ bacak çekin.

Hedefler: Hamstring, orta sırt

Bir duvara toslamak ve bacakları Lie yüzü yukarı taraflarında, kollarını duvara kadar uzatılabilir. senin kaslarının gerginlik bağlı olarak beş ila 10 dakika için bu konumda tutun. bir apışıp pozisyona dışında ayakları yayarak streç daha derin olun, bu yüzden sadece yanı hamstrings ve arka kısmının ortasından, ancak iç hamstrings germe değiliz.

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …

Eğer egzersiz yaparken, aralarında saymak gerekir …