Serbest tansiyon makineleri: bunlar doğru mudur?

Eczanelerde bulunanlar gibi halka açık tansiyon makineleri, kan basıncınız hakkında yararlı bilgiler sağlayabilir, ancak bazı sınırlamalara da sahip olabilirler. Bu makinelerin doğruluğu, doğru manşet ebadı ve makinelerin doğru kullanımı gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Halka açık tansiyon makinelerini kullanma konusunda doktorunuza danışın.

Bazı halk kan basıncı makineleri üzerindeki tansiyon manşetleri, yüksek tansiyonlu bazı insanlar üzerinde doğru bir okuma elde etmek için çok küçük veya çok büyük olabilir. Düzgün oturan bir kelepçeye sahip olmak önemlidir, çünkü yetersiz uyan manşetler doğru kan basıncı ölçümleri yapmaz.

Tıbbı bir tesiste veya eğitimli personelle birlikte bir topluluk tarama programında tansiyonunuzun kontrol edilmesi en iyisidir. Yüksek tansiyonu teşhis etmeden veya tedavi etmeden önce, kan basıncınızın doktorunuzun ofisinde birkaç farklı ziyarette bilinen, doğru bir aletle ölçülmesi gerekir.

Tansiyonunuzu daha sık kontrol etmeniz gerekiyorsa, doktorunuz evdeki kan basıncınızı izlemenin en iyi yolunu size söyleyebilir. Evde kan basıncı kontrolü, düzenli kan basıncı ölçümleri almak için ucuz bir yol olabilir. Evde kan basıncı kontrolü, doktor ziyaretlerinizin yerini tutmaz ve evde yapılan kan basıncı denetleyicilerinin bazı sınırlamaları olabilir. Normal okumalar alsanız bile, önce doktorunuzla konuşmadan, ilaçlarınızı kesmeyin veya değiştirmeyin veya diyetinizi değiştirmeyin.

İle