glokom-sınavlar ve testler

Erken teşhis ve glokom tedavisi durumunu kontrol etmek ve körlüğün önlenmesi için önemlidir.

Göz yapısı; Oftalmoskopi, gonyoskopi, lamba sınav yarık ve optik koherens tomografi tüm göz yapılarını kontrol edin; Göz basıncı; Tonometri önlemleri göz basıncı (göz içi basıncı, ya da GİB); Vizyon testleri. Bunlar görme keskinliği ve yan ve santral görme (perimetri testi) kaybı kontrol etmek için testler şunlardır; Kornea kalınlığı. Böyle ultrason pakimetre olarak Testler göz (kornea) açık ön yüzeyinin kalınlığını ölçmek. Kornea kalınlığı, göz içi basıncı ile birlikte, glokom için risk belirlemeye yardımcı olur.

Çoğu bekliyor annelere sabah bulantıları ya da bel ağrısı olabilir biliyorum. kendi vizyonu değiştiğinde Ama birçok hamile kadın şaşırırlar. Aslında görme etkileyebilir hamilelik eşlik hormonal ve fiziksel değişiklikler olduğunu. Neyse ki, görme problemleri genellikle küçük ve geçicidir. Bebeğiniz doğduktan sonra görme genellikle normale döner. Ancak, tıbbi müdahale gerektirebilir gebelik ile ilişkili bazı görme problemleri; İşte zaman sizin farkında olmak dört görme problemleri vardır …

göz uzmanı size hastalık ve ne kadar ciddi olduğunu varsa öğrenmek yardımcı olmak için gözlerini kontrol edecektir. O gibi şeyler kontrol ederek gözün hasar belli işaretleri arayacaktır

Glokom tanısı sonra, göz muayeneleri hastalığın izlenmesi için düzenli olarak yapılır.

Doktorunuz ayrıca size kalan görme en iyi şekilde ve yaşam kalitesini korumak yollarını bulmalarına yardımcı olmak için düşük görme değerlendirmesini yapabilir.

Eğer 40 yaşından küçük olan ve glokom için bilinen risk faktörleri varsa, Göz Hastalıkları Akademisi (AAO) her 5 ila 10 yıl tam bir göz sınav olmasını önerir. Bu glokom kontrol testleri içerir. Eğer yaş olarak 2 AAO Glokom riski yüksek olmasa bile, daha sık rutin göz sınavları göstermektedir.