zencefil: kullanımları ve riskler

Zencefil Çin, Hindistan, Afrika, Karayipler ve diğer sıcak iklimlerde yetişir. zencefil bitkinin kök baharat ve tatlandırıcı olarak iyi bilinmektedir. Bu binlerce yıldır birçok kültürde geleneksel bir ilaç oldu.

Zencefil mide ve mide bulantısı için ortak bir halk tedavisidir. o yardımcı olabilir dair kanıtlar var.

Zencefil sindirime ve tükürük akışını yardım gibi görünüyor. Çalışmalar zencefil alan bazı gebelerde bulantı ve kusmayı azaltabilecek bulundu.

Ama hamile kadınlar zencefil ile dikkatli olmalıdır. Bazı uzmanlar özellikle yüksek dozlarda, düşük yapma riskini yükseltir ki endişe. Doktorunuza danışın.

Zencefil aynı zamanda baş dönmesi nedeniyle bulantı ile yardımcı olacak gibi görünüyor. zencefil hareket hastalığı, cerrahi veya kemoterapi nedeniyle bulantı yardımcı olur konusunda karışık kanıtlar var.

Zencefil acı dönemlere yardımcı oluyor gibi görünmektedir. Bir çalışmada, kadınların% 60’dan fazlası zencefil ağrı azaltılabilir hissettim.

zencefil osteoartrit ağrıları hafifletebilir dair güçlü kanıtlar var. Aynı zamanda yardımcı olabilir

Fakat daha fazla araştırma kesin bilmek gereklidir.

Laboratuvar ve hayvan çalışmalarında teorik, zencefil Mayıs bulduk

zencefil insanlar bu faydaları olurdu Biz henüz bilmiyoruz.

Bazı insanlar zencefil ağrısı için cilde sıkıştırır geçerlidir. Bu işler olup olmadığını bilmiyoruz.

zencefil Optimal doz her koşul için ayarlanmış değil. takviyeleri kalite ve aktif maddeler yapıcı yapımcısı geniş çapta değişebilir. Bu çok zor bir standart doz ayarlamak için yapar. Tavsiye için doktorunuza danışın.

Zencefil, ortak bir baharat ve ilave aroma olduğunu. Birçok kişi zencefil çayı ya da meşrubat içmek.

Yan etkiler. küçük dozlarda, zencefil az yan etkileri vardır. Bu neden olabilir

zencefil Yüksek dozda – 5’ten fazla gram bir gün – yan etkileri şansını artırmak. cilt üzerinde Zencefil kızarıklık neden olabilir.

Hangi Besin; Sen Eksik?