Sık sık göz koşulları hakkında sorulan sorular

Katarakt vizyon etkileyen gözünde lens bulutlandırma olduğunu. En katarakt yaşlanma ile ilişkilidir. Katarakt yaşlılarda çok sık görülür. yaş 80, daha dünyadaki tüm birçok insanın yarısından fazlası bir katarakt varsa veya katarakt ameliyatı geçirmiş ya.

bir gözü diğerinden daha hızlı ilerlemek olsa bir katarakt, ya da her iki gözde görülebilir. Bu bir gözün diğerine yayılır olamaz.

Yaşa bağlı katarakt geliştiğinde birlikte çoğunlukla su ve protein, kümeleri oluşur lens. Bu lens Clouding üreten ve geceleri retina ve parlama sonuçları ve görme haleleri ulaşan ışık miktarını azaltır. bulanıklaşma bulanık görme neden olacak kadar şiddetli olabilir.

Katarakt da ultraviyole ışınları, göz yaralanmaları, göz hastalıkları, bazı ilaçlar, ya da diyabete maruz gelişebilir.

Yaşlandıkça katarakt riskini artırır. katarakt için diğer risk faktörleri şunlardır

Bir katarakt en yaygın belirtilerdir

Bu belirtiler aynı zamanda diğer göz problemleri bir işareti olabilir. Bu belirtilerden herhangi biri varsa, göz bakım profesyoneli ile kontrol edin.

Katarakt içeren kapsamlı bir göz muayenesi ile tespit edilir

Erken katarakt belirtileri yeni gözlük, parlak ışık, parlama önleyici güneş gözlüğü ya da büyüteç lensler ile geliştirilebilir. bu önlemler yardımcı olmazsa, cerrahi sadece etkili bir tedavi yöntemidir. Cerrahi bulutlu merceği çıkarmadan ve yapay lens ile yerine içerir.

görme kaybı gibi, sürüş, okuma ya da TV izlerken gibi günlük faaliyetleri, müdahale sadece Katarakt kaldırılması gerekiyor. Sen ve göz doktorunuz birlikte bu kararı yapabilirsiniz.

görme ile bu sorunlara neden olmasa bile bazen katarakt çıkarılmalıdır. Bu, yaşa bağlı makula dejenerasyonu ve diyabetik retinopati, inceleme ya da başka bir göz sorunu tedavi engeller, örneğin, katarakt çıkarılmalıdır.

Eğer ameliyat gerektiren her iki gözünde katarakt varsa, cerrahi ayrı zamanlarda her gözün üzerinde yapılacaktır.

Birçok günlük faaliyetleri hızlı bir şekilde dönebilir, ancak görme bulanık olabilir. şifa göz diğer göz katarakt vardır, özellikle diğer gözle düzgün odaklanmak böylece ayarlamak için zamana ihtiyacı vardır. Eğer sürüş devam zaman doktorunuza danışın.

Eğer bir göz içi lensi (GİL) aldıysanız, renkleri çok parlak olduğunu fark edebilirsiniz. IOL sarımsı / kahverengimsi bir renk tonu vardı olabilir doğal merceğin aksine açıktır. Bir IOL aldıktan sonra bir kaç ay içinde, geliştirilmiş renk vizyonuna kullanılan olacaktır. göz iyileştirir Ayrıca, yeni gözlük veya kontakt lens gerekebilir.

Yaşa bağlı makula dejenerasyonu (YBMD) böyle okuma, dikiş, ve sürüş gibi aktiviteler için ihtiyaç keskin, merkezi görme bulanıklaştırır bir hastalıktır. AMD makulayı, ince ayrıntıyı görmenizi sağlar gözün parçası etkiler. AMD hiçbir ağrıya neden olur.

Bazı durumlarda, AMD o kadar yavaş insanların kendi vizyonu çok az değişiklik fark olduğunu ilerler. Diğerlerinde, hastalık daha hızlı ilerler ve her iki gözde görme kaybına yol açabilir. AMD yaş ve üstü 60 yaş dünyada birçok insanın görme kaybının önde gelen nedenidir

retinanın arkasında anormal kan damarları makula altında büyümeye başladığında, ıslak AMD oluşur. Bu yeni kan damarları çok kırılgan olma eğilimindedir ve genellikle kan ve sıvıyı sızdırıyor. Kan ve sıvı gözün arka kısmında normal yerden makulayı yükseltmek. makula hasarı hızla gerçekleşir.

Islak AMD, merkezi görme kaybı hızla ortaya çıkabilir. Islak AMD AMD gelişmiş olarak kabul ve kuru halde daha şiddetlidir edilir.

Islak AMD erken bir belirtisi düz çizgiler dalgalı görünmesini olmasıdır. Eğer vizyonu bu durum ya da başka değişiklikler fark ederseniz, bir kerede göz doktorunuza başvurun. Sen kapsamlı bir dilate göz sınav gerekir.

makulada ışığa duyarlı hücrelerin yavaş yavaş kademeli etkilenen göz merkezi görme bulanıklığı, yıkmak kuru AMD oluşur. Kuru AMD daha kötü olur gibi, senin vizyonun merkezinde bulanık nokta görebilirsiniz. Zamanla, daha az makula fonksiyonlarının olarak, etkilenen göz merkezi görme yavaş yavaş kaybolmuş olabilir.

Kuru AMD en sık görülen belirtisi biraz vizyon bulanık. Sen zorluk tanıma yüzleri olabilir. Sen okuma ve diğer görevler için daha fazla ışık gerekebilir. Kuru AMD genellikle her iki gözü birlikte etkilemektedir, ancak diğer göz etkilenmemiş görünüyor ise vizyon bir gözü kaybolmuş olabilir.

Sadece bir gözde kuru AMD görme kaybına varsa, genel vizyonu herhangi bir değişiklik fark olmayabilir. diğer göz açıkça görme ile, hala, sürücü okuma ve ince detayları görebilirsiniz. AMD iki gözü etkileyen yalnızca görüşünüzde değişiklikler fark edebilirsiniz. bulanıklık görme oluşursa, kapsamlı bir dilate göz muayenesi için bir göz doktorunuza bakın.

AMD orta yaş sırasında oluşabilir. Risk yaşla birlikte artar. Diğer risk faktörleri şunlardır

AMD içeren kapsamlı bir göz muayenesi sırasında tespit edilir

Görme keskinliği testi. Bu göz grafik test ölçüleri ne kadar iyi çeşitli mesafelerde bakın.

Dilate göz muayenesi. Damlalar, öğrencileri genişletmek veya genişletmek için gözlerinde yerleştirilir. Göz doktorunuz AMD belirtileri ve diğer göz problemleri için retina ve optik sinir incelemek için özel bir büyütme merceğini kullanır. Sınava sonra, yakın çekim vizyon birkaç saat bulanık kalabilir.

Bir göz muayenesi sırasında, bir Amsler grid bakmak istenebilir. ızgara desen dama benzer. Bir göz kapağı ve ızgara merkezinde siyah bir nokta bakıyorum. nokta bakarak yaparken, desen düz çizgiler dalgalı göründüğünü farkedebilirsiniz. Sen bazı satırları eksik olduğunu fark edebilirsiniz. Bunlar AMD belirtileri olabilir. Ayrıca görme erken değişiklikleri tespit etmek evde gerçekleştirmek için bu testi verilebilir.

Göz doktorunuz ıslak AMD için tedaviye ihtiyacı inanırsa, o bir floresein anjiyo önerebilir. Bu testte, özel bir boya kolunuzun içine enjekte edilir. boya sizin retinada kan damarları geçerken resimler alınır. Bir Ekim fotoğraf da doktora da retina büyütülmüş 3D görüntü vermek için sipariş edilebilir. Bu testler göz doktorunuz herhangi sızıntı kan damarlarını tespit etmek ve tedavi tavsiye için izin verir.

Kuru AMD ileri aşamaya ulaştığı zaman, herhangi bir tedavi şekli görme kaybını önleyebilir. Ancak, tedavi gecikme ve muhtemelen görme kaybı meydana geldiği ileri evrede, ilerleyen gelen ara AMD önleyebilir. Ulusal Göz Enstitüsü Yaşa Bağlı Göz Hastalıkları Eğitim (AREDS) antioksidan ve çinko belirli bir yüksek doz formülasyonu alarak önemli ölçüde gelişmiş AMD ve ilişkili görme kaybı riskini azalttığını buldular. ileri evre, ara aşamasından AMD’nin ilerlemesini yavaşlatan bazı insanların vizyonunu kazandıracak.

çalışmada araştırmacılar tarafından kullanılan antioksidan ve çinko özel günlük miktarları C vitamini, 500 miligram E vitamini 400 Uluslararası Birimler (genellikle A vitamini 25.000 Uluslararası Birimleri eşdeğer olarak etiketli) beta-karoten 15 miligram, 80 miligram olduğu çinko oksit gibi çinko, ve bakır oksit gibi bakır 2 mg. Bakır eksikliği anemisi, çinko alımı, yüksek düzeyde bağlantılı bir durumun önlenmesi için çinko ihtiva eden AREDS formülasyona ilave edildi. Not: Sigara içenler beta-karoten almamalıdır.

AREDS formülasyonu alarak düşünmelisiniz gelişmiş AMD geliştirmek için yüksek risk altında olan kişiler. Ya varsa gelişmiş AMD geliştirmek için yüksek risk altındadır

Bir veya her iki gözünde 1. Ara AMD.

VEYA

(Kuru veya ıslak) bir gözü ancak diğer göz 2. Gelişmiş AMD.

Eğer AMD, onun sahne ve gelişmiş bir form geliştirme riskini varsa göz doktorunuz size söyleyebilir.

AREDS formülasyonu AMD için bir tedavi değildir. Zaten hastalıktan kayıp görme geri olmaz. Ancak, gelişmiş AMD başlamasını geciktirebilir. Bu gelişmiş AMD vizyonunu korumak geliştirmek için yüksek risk altındadır insanlara yardımcı olabilir.

Vitamin ve mineral sayısı yüksek düzeyde sadece diyet ulaşmak zordur. Ancak, daha önceki çalışmalar yeşil yapraklı sebzeler zengin diyetler insanların AMD geliştirme riskinin daha düşük olduğunu ileri sürmüşlerdir.

Islak AMD göz içine lazer cerrahisi, fotodinamik terapi ve enjeksiyonları ile tedavi edilebilir. Bu tedavilerin hiçbiri ıslak AMD için bir tedavisi var. Her tedavi görme düşüş hızını yavaşlatmak ya da daha fazla görme kaybı durdurmak, ancak hastalık ve görme kaybı tedaviye rağmen ilerleme olabilir.

Diyabetik retinopati diyabet komplikasyonudur ve körlüğün önde gelen nedenidir. Bu zaman diyabet zararları retinanın içinde küçük kan damarları oluşur, gözün arka kısmında ışığa duyarlı doku. Sağlıklı bir retina iyi görme için gereklidir.

Eğer diyabetik retinopati varsa, ilk başta görme hiçbir değişiklik fark edebilirsiniz. Ama zamanla, diyabetik retinopati kötüleşir ve görme kaybına neden olabilir. Diyabetik retinopati genellikle her iki gözü birlikte etkilemektedir.

Diyabetik retinopati dört aşamadan oluşur

Diyabetli Tüm insanlar – tip 1 ve tip 2 – hem diyabetik retinopati için risk altındadır. Diyabetli herkesin yılda en az bir kez kapsamlı bir dilate göz muayenesi almalısınız nedeni budur. diyabet tanısı dünyada birçok insanın 45 ila% 40 arasında% de durumum var. Eğer diyabetik retinopati varsa, doktorunuz ilerlemesini önlemeye yardımcı olmak için tedavi önerebilir.

retinopati kötüleştirebilir beri Hamilelik sırasında, diyabetik retinopati, diyabetli kadınlar için bir sorun olabilir. vizyonunu korumak için, diyabetli her hamile kadının en kısa sürede kapsamlı bir dilate göz muayenesi olması gerekir. Doktorunuz hamilelik sırasında ek sınavları önerebilir.

Diyabetik retinopatinin zarar kan damarları iki yolla görme kaybına neden olabilir

Diyabetik retinopati genellikle hiçbir erken uyarı işaretleri vardır. semptomlar için beklemeyin. Yılda en az bir kez kapsamlı bir dilate göz muayenesi var emin olun.

İlk başta, bir kaç kan lekeleri ya da görme, “yüzen” noktalar göreceksiniz. lekeler oluşursa, profesyonel mümkün olduğunca çabuk göz doktorunuza bakın. Daha ciddi kanama meydana gelmeden önce tedaviye ihtiyacınız olabilir. Kanamalar genellikle uyku sırasında, birden fazla defa eğilimindedir.

Bazen tedavi olmaksızın, lekeler açık ve daha iyi göreceksiniz. Ancak, yinelenmesi ve ciddi görme neden olabilir kanama. Daha fazla kanama meydana gelmeden önce, bulanık görme ilk işareti de göz doktorunuzun tarafından muayene edilmesi gerekir.

Eğer tedavi edilmezse, proliferatif retinopati bir retina dekolmanı şiddetli görme kaybı ve hatta körlüğe neden olabilir. Ayrıca, ne kadar erken tedavi, daha büyük olasılıkla tedavisi etkili olacaktır.

Maküla ödemi ve diyabetik retinopati içeren kapsamlı bir göz muayenesi sırasında tespit edilir

de dahil olmak üzere hastalığın erken belirtileri için göz doktorunuza kontroller retina

Göz doktorunuz size makula ödemi için tedaviye ihtiyacınız olduğunu düşünürse, o bir floresein anjiyo önerebilir. Bu testte, özel bir boya kolunuzun içine enjekte edilir. boya sizin retinada kan damarları geçerken resimler alınır. Test göz doktorunuz herhangi sızıntı kan damarlarını tespit etmek ve tedavi tavsiye sağlar.

Maküler ödem “ıslak” makula dejenerasyonu kullanılanlara benzer lazer ameliyatı ve enjeksiyonları ile tedavi edilmektedir. fokal lazer tedavisi ile doktorunuz makulayı çevreleyen retina kaçak alanlarında yüzlerce küçük lazer yanıkları kadar yerleştirir. Bu yanıklar sıvı sızıntısını yavaş ve retina sıvı miktarını azaltır. Ameliyat genellikle tek seansta tamamlanır. Ileri tedavi gerekli olabilir.

Bir kişi sızıntı sıvıyı kontrol etmek için birden fazla fokal laser cerrahisi gerekebilir. Eğer her iki gözde makula ödemi varsa ve lazer cerrahisi gerekiyorsa, doktor genellikle yalnızca genellikle tedavi arasındaki birkaç hafta sağlayan bir defada bir gözü tedavi edecek.

Odak lazer tedavisi görme stabilize olur. Aslında, fokal lazer tedavisi% 50 görme kaybı riskini azaltır. görme kaybı olduğunda vakaların az sayıda ise, bu geliştirilebilir.

Eğer makula ödemi yoksa diyabetik retinopati erken aşamalarında, lazer tedavisi gerekli olmayabilir. Diyabetik retinopatinin ilerlemesini önlemek için, diyabeti olan insanların kan şekeri, kan basıncı ve kolesterol kontrolü gerekir.

Proliferatif retinopati lazer cerrahisi ile tedavi edilir. Bu prosedür dağılım laser tedavisi olarak isimlendirilmektedir. Dağılım lazer tedavisi anormal kan damarları küçültmek için yardımcı olur. Doktorunuz, anormal kan damarları küçültmek için neden uzak makula retinanın alanlarında 1.000 ile 2.000 lazer yanıkları yerleştirir. Lazer yanıklarının yüksek sayıda gerekli olduğundan, iki veya daha fazla seans genellikle tedaviyi tamamlamak için gereklidir. Eğer yan görme bazı kaybı fark olsa da, dağılım lazer tedavisi görme geri kalanını kaydedebilirsiniz. Dağılım lazer tedavisi hafifçe renk görme ve gece görme azaltabilir.

Dağılım lazer tedavisi kırılgan yeni kan damarları kanamaya başlamadan önce daha iyi çalışır. düzenli, kapsamlı dilate göz sınav olması önemlidir nedeni budur. Kanama başladı bile dağılım lazer tedavisi hala kanama miktarına bağlı olarak, mümkün olabilir.

kanama şiddetli ise, bir vitrektomi adı verilen bir cerrahi prosedür gerekebilir. Bir vitrektomi sırasında kan gözünüzün merkezinden kaldırılır.

Eğer göz (vitreus jeli) merkezinde çok kan varsa, görme geri yüklemek için bir vitrektomi gerekebilir. Eğer her iki gözde de vitrectomies gerekiyorsa, genellikle birkaç hafta arayla yapılır.

Bir vitrektomi lokal veya genel anestezi altında yapılır. Doktorunuz gözünde küçük kesiler yapar. Küçük araçlar kana bulandı camsı jel kaldırmak için kullanılır. camsı jel tuz çözeltisi ya da bazen yağlı bir madde ile değiştirilir. vitreus jeli su çoğunlukla olduğundan, tuz solüsyonu ve orijinal vitreus jeli arasında hiçbir değişiklik fark edeceksiniz.

Muhtemelen vitrektomi sonrası eve dönmek mümkün olacak. Bazı insanlar gece hastanede kalmak. Göz kırmızı ve duyarlı olacaktır. Sen gözünü korumak için birkaç gün veya hafta için göz bandı giymek gerekir. Ayrıca ilaçlı göz enfeksiyonuna karşı korumak için damla kullanmanız gerekecektir.

vizyonunu korumak için, Ulusal Göz Enstitüsü diyabetli herkes yılda en az bir kez kapsamlı bir dilate göz muayenesi olması çağrısı. Eğer diyabetik retinopati varsa, daha sık bir göz muayenesi gerekebilir. Proliferatif retinopatisi olan kişiler zamanında tedavi ve uygun takip özenle% 95 oranında körlük riskini azaltabilir.

Önemli bir çalışma, kan şekeri düzeylerinin daha iyi kontrol başlangıcını ve retinopatinin ilerlemesini yavaşlattığını göstermiştir. mümkün olduğunca normale yakın kan şekeri seviyelerini muhafaza diyabet insanlar da çok daha az böbrek ve sinir hastalığı vardı. Daha iyi kontrolü de görme tasarrufu lazer cerrahisi gereksinimini azaltır.

Çalışmalar ayrıca yüksek kan basıncını ve kolesterolü kontrol görme kaybı riskini azalttığını gösteriyor. Bu denetleme genel sağlık yardım yanı sıra vizyon korumaya yardımcı olur.

Glokom gözün görme sinirine zarar ve görme kaybı ve körlüğe neden olabilir bir hastalık grubudur. Ancak, erken teşhis ve tedavi ile, sık sık ciddi görme kaybına karşı gözlerinizi koruyabilirsiniz.

optik sinir 1 milyondan fazla sinir lifleri demetidir. Bu beyne retina bağlar. Retina, gözün arka ışığa duyarlı bir dokudur. Sağlıklı bir optik sinir iyi görme için gereklidir.

göz önünde ön kamara adı verilen bir alandır. Berrak sıvı ve odanın dışında sürekli akar ve yakındaki dokulara besler. Kornea ve iris karşılamak açı açık olduğunda sıvı odasını bırakır. Sıvı açısını ulaştığında, bir drenaj gibi, süngerimsi bir ağ örgüsü akar ve gözü bırakır.

Sıvı açısını ulaştığında açık açılı glokomda, bu ağ örgüsü drenaj yoluyla çok yavaş geçer. Sıvı yedekler gibi, gözün içindeki basıncı görme sinirine zarar verebilir bir düzeye, pek bir aşırı şişirilmiş basketbol gibi yükselir. Optik sinir artan basınç, görme kaybı sonuçlarından hasar gördüğünde. gözün içindeki kontrol basıncı önemli olmasının nedeni de budur.

Şart değil. Artan göz basıncı Glokom için risk altındadır demektir, ancak hastalık anlamına gelmez. Bir kişi optik sinir hasar yalnızca glokom vardır. Eğer göz tansiyonu arttı ama optik sinire hasar tespit edilmiştir varsa, glokom olmayabilir. Ancak, risk altındadır. göz doktorunuzun tavsiye izleyin.

Şart değil. glokom gelişir artan göz basıncı ile her kişi. Bazı insanlar diğerlerinden daha iyi yüksek göz tansiyonu tolere edebilir. Ayrıca, göz tansiyonu belirli bir düzeyde başka bir kişi için yüksek ama normal olabilir.

Eğer glokom geliştirmek ister optik sinir hasar görmeden tolere edebilir basınç düzeyine bağlıdır. Bu seviye her kişi için farklıdır. Kapsamlı bir dilate göz muayenesi çok önemli olmasının nedeni budur. Bu göz doktorunuz sizin için normal olan göz tansiyonu hangi seviyede belirlemenize yardımcı olabilir. göz basıncı ne doktorunuza sormak emin olun ve bu normal eğer.

Evet. Glokom artan göz tansiyonu olmaksızın da gelişebilir. Glokomun Bu form, düşük gerilim veya normal-tansiyonlu glokom denir. Açık açılı glokom gibi yaygın değildir.

Herkes glokom gelişebilir. Bazı insanlar diğerlerine göre daha yüksek risk altındadır. İçerirler

Kapsamlı bir dilate göz muayenesi, yüksek göz tansiyonu, ince kornea, ve anormal optik sinir anatomisi olarak daha fazla risk faktörü, ortaya çıkarabilir.

İlk başta, açık açılı glokom hiçbir belirti vardır. Hiçbir ağrıya neden olur. Vizyon normaldir kalır.

Glokom tedavi edilmezse kaldığı sürece, insanlar yan ve onların göz ucuyla dışarı nesneleri özledim. Tedavi edilmezse, glokom olan kişiler yavaş yavaş periferik (yan) görme kaybedersiniz. Bir tünelden bakıyor gibi görünüyor. hiçbir vizyon kalmayana kadar Zamanla, düz öncesinde görme azaltabilir.

Evet. erken evrede için acil tedavi, açık açılı glokom hastalığının ilerlemesini geciktirebilir. erken tanı çok önemli olmasının nedeni de budur.

Glokom tedavisi ilaç, laser trabeküloplasti, konvansiyonel cerrahi veya bunların herhangi bir kombinasyonunu içerir. Bu tedaviler kalan vizyon tasarruf olsa da, onlar zaten glokom kayıp görüş geliştirmek değil.

İlaç. Gözün formu (daha az yaygın) haplar damla veya Uyuşturucu, glokom için en yaygın erken tedavi vardır. Bazı ilaçlar daha az sıvıyı yapmak için göz neden olur. Göz sıvı drenaj yardımcı Diğerleri alçak basınç.

Glokom ilaçları günde birkaç kez alınabilir. Çoğu kişi sorunumuz yok. Ancak, bazı ilaçlar baş ağrısı ya da diğer yan etkilere neden olabilir. Örneğin, damla gözlerde batma, yanma, kızarıklık ve neden olabilir. değişiklikler tedavi planı yapılabilir, böylece doktorunuza bu belirtileri bildirebilir.

glokom genellikle herhangi bir belirti göstermez, çünkü insanlar alma durdurmak için cazip olabilir, ya da onların ilacı unutabilirler. Sen yeter ki kontrol göz tansiyonu yardımcı olarak için damla veya hap kullanmak gerekir. Düzenli kullanım çok önemlidir.

Lazer trabeküloplasti. Lazer trabeküloplasti göz dışına sıvı drenaj yardımcı olur.

Bu sizin muayenehane veya göz kliniğinde yapılır. Işığın Yüksek yoğunluklu ışın açısı içine ve göz içi ağda üzerine amaçlanmıştır. Lazer ağda drenaj delikleri streç minik eşit aralıklı yanıklar bırakır. Bu sıvı daha iyi akmasını sağlar.

Her ameliyatta olduğu gibi, lazer cerrahisi iltihap gibi yan etkilere neden olabilir. Doktorunuz gözün içinde herhangi bir ağrı veya inflamasyon için eve götürmek için bazı damla verebilir. Lazer tedavisi – her iki gözde gerekirse – ayrı birkaç hafta birkaç gün planlanmış olabilir.

Çalışmalar lazer ameliyatı bazı hastalarda basıncın azaltılması çok iyi olduğunu göstermektedir. Ancak, etkileri zamanla kapalı giyebilir. Doktorunuz ayrıca tedavi önerebilir ve hala glokom göz lazer tedavisi sonrası düşer gerekebilir.

Konvansiyonel cerrahi. Konvansiyonel cerrahi göz terk etmek akışkan için yeni bir açılım yapar. Doktorunuz herhangi bir zamanda bu tedavi önerebilir. ilaç ve lazer cerrahisi basıncını kontrol etmek başarısız sonra geleneksel cerrahi genellikle yapılır.

Konvansiyonel cerrahi bir göz kliniğinde ya da hastanede yapılır. doku küçük bir parça sıvı gözün tahliye için yeni bir kanal oluşturmak için kaldırılır.

Ameliyattan sonra birkaç hafta için, enfeksiyon ve iltihap mücadele göze damla koymak gerekir. Bu damlalar Eğer ameliyat öncesi kullanarak olabilir olanlardan farklı olacaktır.

Lazer cerrahisi gibi, konvansiyonel cerrahi bir seferde bir gözü üzerinde gerçekleştirilir. Genellikle operasyonlar dışında dört ila altı hafta vardır.

Konvansiyonel cerrahi katarakt, göz içi kornea ve iltihap veya enfeksiyon ile ilgili sorunlar da dahil olmak üzere yan etkileri olabilir. Gözün arkasında sıvı birikmesi kendi vizyonu gölgeleri görmek için bazı hastaların neden olabilir. görme değişiklikleri veya ağrı veya rahatsızlık varsa, doktorunuza söyleyiniz.

Açık açılı glokom en yaygın şeklidir. Bazı insanlar hastalığın diğer türleri vardır.

Düşük gerilim veya normal tansiyonlu glokom, optik sinir hasarı ve görme kaybı, normal göz tansiyonu olan kişilerde ortaya çıkabilir. ilaç ile göz basıncı en az% 30 düşürülmesi bazı kişilerde hastalık yavaşlatır. Glokom düşük baskılara rağmen diğerlerinde kötüleştirebilir.

Kapsamlı bir tıbbi öykü düşük tansiyonlu glokom katkıda böyle düşük kan basıncı gibi diğer potansiyel risk faktörlerini, tespit edilmesi açısından önemlidir. Hiçbir risk faktörü tespit edilirse, düşük tansiyonlu glokom için tedavi seçenekleri açık açılı glokom için aynıdır.

açı kapanması glokom, gözün ön kısmında sıvı açısını ulaşmak ve göz terk edemez. Glokomun bu tip insanlar göz basıncında ani bir artış var. Semptomlar şiddetli göz ağrısı, baş ağrısı, ve mide bulantısı gibi göz ve bulanık görme kızarıklık sayılabilir. Eğer bu belirtiler varsa, derhal tedaviye aramak gerekir. Bu acil bir tıbbi durumdur. Doktorunuz yoksa, en yakın hastaneye veya kliniğe gidin.

konjenital glokom, çocuklar sıvının normal drenajını yavaşlatır, gözün açısında bir kusur ile doğarlar. Drenaj açısının yapısı çok bozuk çünkü Cerrahisi birincil tedavi yöntemidir. Ayrıca, glokom ilaçlar bebeklerde bilinmiyor etkileri vardır ve elde edilmesi zor olabilir. Ameliyat derhal yapılırsa, bu çocukların genellikle iyi vizyona sahip mükemmel bir şans var.

İkincil glokomları diğer tıbbi koşulları komplikasyonu olarak gelişebilir. Bu glokomları göz ameliyatı veya gelişmiş katarakt, göz yaralanmaları, bazı göz tümörleri veya üveit (göz iltihabı) ile ilişkilidir. Kortikosteroid ilaçlar göz iltihapları tedavisinde kullanılan ve diğer hastalıklar bazı kişilerde glokom tetikleyebilir. Tedavi ilaç, lazer cerrahisi veya geleneksel cerrahi içerir.