Fluokinolon, hidrokuinon ve tretinoin (topikal uygulama yolu) uygun kullanımı

Dozlama

Kayıp doz

Bu ilacı doktorunuzun yaptığı gibi kullanmanız çok önemlidir. Daha fazlasını kullanmayın, daha sık kullanmayın ve doktorunuzun emrettiğinden daha uzun süre kullanmayın. Bunu yapmak cilt tahrişi gibi istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Bu ilaç uzun süreli kullanım içindir.

Bu ilaç bir hasta bilgi girişi ile birlikte gelir. Talimatları dikkatli bir şekilde okuyun ve izleyin. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza sorun.

Bu ilaç sadece cilde uygulanır. Gözlerinizde, burnunuzda ya da ağızda bulmeyin. Kesik, çizik veya yanıklara sahip cilt bölgelerinde kullanmayın. Bu alana girerse hemen suyla yıkayın.

Bu ilaç sadece doktorunuzun tedavi ettiği deri rahatsızlığı için kullanılmalıdır.

Kullanmak

Depolama

Gün boyunca güneş koruma faktörü SPF 30 veya daha yüksek olan bir güneş koruyucu kullanın. Açık havada olduğunuzda şapka gibi koruyucu kıyafetler giyin.

Gün boyunca nemlendiriciler ve kozmetik kullanılabilir.

Bu tıbbın dozu farklı hastalar için farklı olacaktır. Doktorunuzun emirlerini veya etiket üzerindeki talimatları izleyin. Aşağıdaki bilgiler sadece bu ilacın ortalama dozlarını içerir. Dozunuz farklıysa, doktorunuz size bunu söylemediği sürece bunu değiştirmeyin.

Aldığınız ilacın miktarı ilacın gücüne bağlıdır. Ayrıca, her gün aldığınız dozların sayısı, dozlar arasında izin verilen süre ve ilacı aldığınız süreye ilacı kullandığınız tıbbi problem bağlıdır.

Bu ilacın bir dozunu kaçırırsanız, en kısa zamanda uygulayın. Bununla birlikte, bir sonraki dozunuz için hemen hemen vaktiniz varsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza dönün.

Buzdolabında saklayın. Donma.

Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Eski ilaçları veya ilaçları artık kullanmaya devam etmeyin.

Sağlık uzmanınıza, kullanmadığınız herhangi bir ilacı nasıl elden geçirmeniz gerektiğini sorun.