Ateş semptomları

Terleme, Titreme, Baş ağrısı, Kas ağrıları, İştah kaybı, Dehidrasyon, Genel zayıflık

Ne zaman bir doktor görmelisin

Sıcaklık alınması

Sıcaklık normal aralığın üstünde olduğunda ateşiniz var. Sizin için normal olan normal sıcaklık 98,6 F (37 C) ‘den biraz daha yüksek veya daha düşük olabilir.

Bebekler

Ateşinize neden olan duruma bağlı olarak, ek ateş belirtileri ve belirtileri şunları içerebilir:

Çocuklar

103 F (39.4 C) ile 106 F (41.1 C) arasındaki yüksek ateşler,

Kendiliğinden ateşler alarm vermek için bir neden olmayabilir veya bir doktor çağırmanızın bir nedeni olmayabilir. Bebeğiniz, çocuğunuz veya kendiniz için tıbbi öneri almamanız gereken bazı koşullar vardır.

Sizin veya çocuğunuzun sıcaklığını kontrol etmek için, oral, rektal, kulak (timpanik) ve alın (geçici arter) termometreleri dahil olmak üzere çeşitli termometrelerden birini seçebilirsiniz.

Bir sıcaklık almanın en doğru yolu olmasa da, koltukaltı (aksiller) okumada ağız termometresi kullanabilirsiniz

Yetişkinler

Bebekler için rektal termometre kullanın

Açıklanamayan bir ateş, bebeklerde ve çocuklarda erişkinlere göre daha büyük endişe kaynağıdır. Çocuğunuz varsa, bebeğinizin doktorunu arayın.

Şüpheniz olduğunda, bebeğinizin sıcaklığının anormal derecede yüksek veya anormal derecede düşük olduğunu düşünün, ister çocuğunuzun doktorunu çağırın.

Çocuğunuzun ateşi varsa ancak duyarlıysa, muhtemelen alarm için sebep yoktur – sizinle göz teması kurmak, yüz ifadelerinize ve sese yanıt vermek – ve sıvıları içmek ve oyun oynamaktır.

Çocuğunuzun çocuğu varsa çocuğunuzun doktorunu arayın

Bağışıklık sistemi sorunları yaşayan ya da önceden var olan bir hastalık gibi özel durumlarda yardım için çocuğunuzun doktorundan bilgi alın. Çocuğunuzun doktoru, çocuğunuz yeni yeni bir reçete tıbbı almaya başlamışsa önlem de önerebilir.

Varsa doktorunuzu arayın.

Buna ek olarak, bu belirtilerden herhangi birinde ateşin eşlik etmesi durumunda acil tıbbi yardım isteyin

Halüsinasyonlar, Konfüzyon, İrritabilite, Konvülsiyonlar, Dehidrasyon

Termometrenin koltuk altına yerleştirin ve kollarınızı veya çocuğunuzun kollarını göğsünüzden geçirin. Dört ila beş dakika bekleyin. Aksiller sıcaklık, oral bir sıcaklığın biraz altındadır.) Eğer doktorunuzu ararsanız, termometredeki gerçek sayıyı ve vücuda sıcaklığı nereden aldığınızı bildirin.

Ampul üzerine bir petrol jeli yerleştirin, bebeğinizi karnına yatırın, ampulü bebeğinizin rektumuna 1/2 inç kadar dikkatlice takın, ampulü ve bebeğinizi üç dakika boyunca hâlâ tutun. Termometrenin bebeğinizin içindeyken gitmesine izin vermeyin. Bebeğiniz kıvrılırsa, termometre daha derine inip yaralanmaya neden olabilir.

3 aydan küçük rektal sıcaklığı 100.4 F (38 C) veya daha yüksek; 3-6 ay arası ve 102 F (38.9 C) derece sıcaklığa sahiptir ve olağandışı derecede sinirli, uyuşuk veya rahatsız görünüyor veya Sıcaklığı 102 F (38,9 C) ‘den yüksek; 6 ila 24 ay arasındaki yaş ve 102 F (38,9 C)’ dan daha yüksek sıcaklıkta bir günden daha uzun sürer, ancak başka hiçbir semptom göstermez. Çocuğunuzda soğuk, öksürük veya ishal gibi başka bulgu ve belirtiler varsa çocuğunuzun doktorunu daha önce şiddetine dayanarak çağırabilirsiniz: Yenidoğan ve normal sıcaklığın altındadır – 97 F (36.1 C) ‘dan daha düşüktür. Çok genç bebekler, hastalandıklarında ve sıcak olmasa da soğuk olabilir vücut sıcaklığını düzene sokmayabilir.

Hala ağrısız veya sinirliliksiz, sürekli tekrarlayan kusmalar, şiddetli bir baş ağrısı ya da mide ağrısı veya başka rahatsızlıklara neden olan rahatsızlıklar var; sıcak bir arabada bırakıldıktan sonra ateş geçiriyor. Hemen tıbbi bakım isteyin; ateş üç günden fazla sürer (2 yaş ve üzerindeki çocuklarda); Dinlenmemiş görünür ve sizinle göz teması zayıftır.

Sıcaklık 103 F (39.4 C) veya daha yüksek; ateşiniz üç günden fazla

Şiddetli baş ağrısı, Ağır boğaz şişmesi, Özellikle döküntü hızla kötüye gitmesi halinde olağandışı cilt döküntüsü, Parlak ışığa karşı olağandışı hassaslık, Başınızı öne eğtiğinizde sert boyun ve ağrı, Zihinsel konfüzyon, kalıcı kusma, nefes darlığı veya göğüs ağrısı zorluğu, aşırı huzursuzluk veya Sinirlilik, İdrar yaparken karın ağrısı veya ağrı, Sinirlerinizde, omurilikte veya beyindeki işlevlerinizde (fokal nörolojik eksiklik), vücutta güçsüzlük veya duyu değişiklikleri, nöbet, diğer açıklanamayan belirtiler veya semptomlar